Lietuvoje

2019.10.24 07:27

Nuo gaisro Alytuje nukentėjusios įmonės sieks kompensacijų iš Vyriausybės

komitetas aiškinsis gaisro padarinius žmonių sveikatai; atnaujinta 07.30
BNS2019.10.24 07:27

Dėl gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje nukentėjusi miesto pramonė bandys reikalaus kompensuoti dali nuostolių dėl nutrauktos gamybos, rašo „Verslo žinios“.

Kiek ir kurios Alytaus pramonės įmonės patyrė nuostolių, bus galima įvertinti vėliau, nes po praėjusį trečiadienį kilusio gaisro, kai kurios įmonės arba kol kas nedirba, arba dirba tik dalis kolektyvo.

BNS primena, kad spalio 16 dieną kilo gaisras įmonės „Ekologistika“ 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto naudotų padangų sandėliuose. Ugnis užgesinta penktadienį, bet iki šiol gaisravietėje dirba ugniagesiai, nes sudegusios padangos dar smilksta ir teršia aplinką.

Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis.

Alytaus mieste ir rajone paskelbtos ekstremalios situacijos.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas aiškinsis gaisro Alytuje padarinius žmonių sveikatai

Seimo Sveikatos reikalų komitetas ketvirtadienį rengia neeilinį posėdį dėl žmonių sveikatai padarytos žalos per gaisrą padangų perdirbimo gamykloje Alytuje.

Komiteto pirmininkė „valstietė“ Asta Kubilienė BNS sakė, kad pakviesti visų suinteresuotų institucijų atstovai, bus aiškinamasi, kokį pavojų alytiškių sveikatai galėjo sukelti teršalai iš gaisravietės.

Sukviesti neeilinį komiteto posėdį šiuo klausimu pasiūlė konservatoriai Antanas Matulas, Irena Degutienė ir Raimundas Martinėlis.

Anot Seimo narių, viešojoje erdvėje pasirodanti informacija apie gaisrą padangų perdirbimo gamykloje ir į aplinką patekusius teršalus kelia nerimą dėl galbūt slepiamų tikrųjų užterštumo kiekių ir padėties rimtumo.

Ketvirtadienį taip pat posėdžiaus Alytaus miesto savivaldybės ekstremalių komisija. Ji aptars gaisro liekanų išvežimą į bendrovės „Toksika“ aikštelę Šiauliuose.

Spalio 16 dieną kilo gaisras įmonės „Ekologistika“ 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto naudotų padangų sandėliuose. Ugnis užgesinta penktadienį, bet iki šiol gaisravietėje dirba ugniagesiai, nes sudegusios padangos dar smilksta ir teršia aplinką.

Kelias dienas po gaisro apylinkėse fiksuotas smarkiai padidėjęs oro užterštumas pavojingomis medžiagomis.

Alytaus mieste ir rajone paskelbtos ekstremalios situacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt