Lietuvoje

2019.10.23 22:05

Alytuje įkurtas spaudos centras, bet meras juokiasi: skambučio mūsų specialistai vis dar laukia

4 ugniagesiams sutriko sveikata
LRT.lt2019.10.23 22:05

Gaisras Alytuje įplieskė aistras ir Vilniuje – kol aiškinasi politikai, miestas toliau dorojasi su ugnimi. Alytaus meras trečiadienio vakarą pranešė, kad kelios ministerijos, esą spaudžiamos komunikacinės krizės, įkūrė spaudos centrą.

„Prieš tris dienas pas mus įkūrė informacinį štabą, kuris turi informuoti tiksliai apie esamą situaciją Alytaus regione, o šiandien į jį atsiuntė jauną vyruką. Atvažiavo anas iš Vilniaus 10 val. ryto, paklausė, kur čia jam reikėtų dirbti. Darbuotojos parodė. Pasėdėjo žmogus, pasidairė. Tada paklausė, ką gražaus galima pamatyti Alytuje. Aišku, savivaldybės darbuotojai papasakojo. O tas ir išėjo savom akim lankytinų objektų įvertinti.

Žadėjo po ekstremalių situacijų posėdžio paskambinti, pasiteirauti, kokios naujienos. Suprantu, kad Dzūkijos, o gal dzūkių grožis galvą visiškai apsuko, bet skambučio mūsų specialistai vis dar laukia“, – feisbuke rašo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Į kampą komunikacinės krizės spaudžia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė „Dienos temoje“ sakė, kad pati feisbuko neturi, tačiau komunikuoja dabar su tais gyventojais, kuriems informacija yra aktualiausia.

„Per savivaldybės tinklalapius, per lankstinukus, Alytaus rajono meras eina į namus ir perspėja gyventojus, kaip jie turi elgtis. Jeigu jaučia aitrų kvapą, jie turi likti namie. Taip pat rekomenduojama netgi išvažiuoti. Netgi rekomenduotos vietos, kur gali žmonės laikinai gyventi. Užtikrintas policijos patrulių budėjimas, kad būtų saugomas žmonių turtą, nes žmonės abejoja, kaip palikti namus“, – LRT studijoje aiškino ministrė.

Meras: „Mūsų vyrai po truputį krenta“

LRT RADIJO laidai „60 minučių“ trečiadienį komentavęs Alytaus miesto meras patvirtino, jog trečiadienį į Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninę buvo atvežti du sunegalavę ugniagesiai, dirbę naudotų padangų gamykloje „Ekologistika“. Abiems nustatytas nuovargis, medžiagų trūkumas. Meras negalėjo atsakyti, ar abu ugniagesiai vis dar yra ligoninėje, ar jau išleisti į namus.

Apie sudėtingą situaciją meras dar kartą užsiminė ir feisbuke: „Mūsų vyrai po truputį krenta. 4 ugniagesiams sutriko sveikata. Vieni jau tiesiog fiziškai palūžo, jiems nustatytas išsekimas, trūksta kalio, magnio. Kitiems – plaučių uždegimas. Vyrai. Nežinau, nei kaip Jums padėti, nei kaip paguosti. Tik žinokite, Jūs esate mūsų šviesa ir ateitis. Net mano keturmetis sūnus nebenori būti policininku. Jis nori būti gaisrininku“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI