Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.23 16:23

Teismas: „darbiečiai“ senos dotacijos neatgaus, bet išnyko grėsmė prarasti būsimą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad Darbo partija (DP) negali atgauti į biudžetą teismo pervestos dotacijos – 1,8 mln. eurų.

Tačiau teismas iš dalies tenkino „darbiečių“ ieškinį ir panaikino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo dalį, kurioje partija pripažinta padariusi šiurkščius įstatymo pažeidimus 2004, 2005 ir 2006 metų finansinėse ataskaitose pateikusi tikrovės neatitinkančius duomenis.

Taip pat panaikintas ir VRK sprendimas dėl sankcijos už šiurkščius įstatymo pažeidimus 2004–2006 metais spręsti skirstant šių metų antrojo pusmečio dotaciją. VRK šiuos pinigus turi paskirstyti iki lapkričio 15 dienos.

LVAT paliko galioti VRK sprendimo dalį, kuriuo atsisakyta tenkinti partijos prašymą grąžinti 2007 ir 2008 metais paskirtas, bet neišmokėtas valstybės dotacijas. Šie pinigai, 1,8 mln. eurų, teismo sprendimu buvo grąžinti į biudžetą.

Sprendimo dalį dėl anksčiau padarytų pažeidimų bei siūlymą dėl sankcijos spręsti 2019 metų rudenį LVAT panaikino konstatuodama, kad VRK svarstydama „darbiečių“ prašymus peržengė jų ribas, taip pat pakartojo, jog atgaline data sprendimai dėl dotacijų negali būti keičiami.

LVAT taip pat pažymi, kad nutartis patvirtinta „nepaneigiant VRK teisės pasisakyti ir nuspręsti dėl atitinkamų partijų padarytų šiurkščių pažeidimų, taip kaip jie suprantami pagal įstatymą“.

Darbo partija per teismus siekė atgauti „juodosios buhalterijos“ bylos metu prieš daugiau kaip dešimtmetį teismo į biudžetą grąžintas dotacijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi