Lietuvoje

2019.10.23 15:07

Karoblis: iš Vakarų pusės jokių grėsmių Baltarusijai nėra

LRT.lt2019.10.23 15:07

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad iš Vakarų pusės jokių grėsmių Baltarusijai nėra. Taip jis reaguoja į kaimyninės šalies prezidento Aliaksandro Lukašenkos nurodymus Saugumo tarybai ir Gynybos ministerijai pateikti planą, kaip bus reaguojama į Jungtinių Valstijų tankų ir karių dislokavimą Lietuvoje.

Maždaug 500 karių batalionas su sunkiąja karine technika Pabradės poligone dislokuojami iki pavasario. R. Karoblis tikisi, kad Baltarusijos reakcija bus adekvati.

NATO pajėgų, įskaitant ir Jungtinių Valstijų, rotacijos vyko anksčiau, jų bus ir ateityje, o apie amerikiečių atvykimą buvo išsamiai informuota. Krašto apsaugos ministras pabrėžia, kad NATO pajėgų aktyvumas regione susijęs su Kremliaus agresija ir tai nėra nukreipta prieš Baltarusiją.

„Tai tikrai nei sąjungininkų NATO priešakinių pajėgų batalionas, nei JAV bataliona. Tai nėra tos puolamosios pajėgos, netgi daliniai, kurie teoriškai galėtų kažkam tai grasinti, tai yra atgrasymas, gynyba ir treniruojamasi. Kas yra svarbu, žiūrint į visą Baltarusijos kontekstą, tai be jokios abejonės, Lietuva remia Baltarusijos nepriklausomybės suvereniteto, teritorinį integralumą, taip pat siekia, kad tai ji harmoningai vystytųsi.

Žinome priežastis, kodėl pajėgos atvyksta, sąjungininkai daugiau skiria dėmesio, tai yra ne Baltarusija. Tikiuosi, kad tas bus vertinama situacija objektyviai ir adekvačiai, kaip ir prezidento buvo pasakyta, kad reikia adekvačių priemonių. Ir apskritai turbūt į šį klausimą, sakykim taip, kėlimo klausimu iš Baltarusijos pusės vertintume. Labiau per techninę prizmę, bet ne per politinę prizmę“, – LRT TELEVIZIJAI sako krašto apsaugos ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt