Lietuvoje

2019.10.23 14:46

Seimo etikos sargai nusprendė tęsti tyrimą dėl Pranckiečio atstatydinimo procedūrų

Milena Andrukaitytė, BNS2019.10.23 14:46

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nusprendė tęsti tyrimą dėl procedūrų valdantiesiems bandant atstatydinti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.

Antradienį žlugus valdančiųjų iniciatyvai atleisti V. Pranckietį, EPK vadovas konservatorius Antanas Matulas siūlė tyrimą nutraukti kaip nebeaktualų, tačiau valdančiųjų balsais nuspręsta jį tęsti.

Taip pat Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūno Ramūno Karbauskio siūlymu EPK vadovas A. Matulas nusišalino nuo išvados rengimo dėl kaltinimų išsakius išankstinę nuomonę.

A. Matulas, anksčiau žurnalistams komentavęs situaciją dėl Seimo pirmininko V. Pranckiečio sušaukto Seimo valdybos posėdžio, sakė Seimo statuto procedūrų pažeidimo nematantis.

Per minėtą valdybos posėdį nutarta surengti neeilinį parlamento posėdį ir pirmą kartą balsuoti dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis tuomet į komisiją kreipėsi prašydamas įvertinti V. Pranckiečio veiksmus inicijuojant posėdį jo paties atstatydinimo kausimu.

Žlugus pirmajam balsavimui, valdantieji pareiškė nepasitikėjimą balsų skaičiavimo komisijai, ir nusprendė balsavimą pakartoti. Antrasis balsavimas dėl V. Pranckiečio atleidimo šią savaitę vėlgi žlugo, valdantiesiems nepavykus surinkti minimalaus privalomo 71 Seimo nario balso.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.