Lietuvoje

2019.10.23 14:06

Grybauskaitė ambicijų karais pavadino įvykius Seime ir sako – rinkėjas to nepamirš

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.23 14:06

Kadenciją baigusi prezidentė taip pat įvertino kone pusmetį užsitęsusius ginčus Seime dėl Seimo pirmininko posto.

Dalia Grybauskaitė tai vadina asmeninių ambicijų karais ir sako, kad parlamentas elgiasi destruktyviai.

Taip pat, anot jos, tai trukdo susitelkti svarbesniam klausimui - biudžetui. Seime dukart balsuota dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku.

Nepavykus surinkti 71-o Seimo nario balso, V. Pranckietis postą išlaikė.

„Visa Seimo situacija kuo toliau, tuo atrodo prasčiau - elgiasi destruktyviai, nepriima sprendimų - asmeninių ambicijų karai tikrai žemina patį Seimą. Mūsų rinkėjas mato, nepamirš Seimo darbo kokybės per rinkimus“, – sako kadenciją baigusi prezidentė.

Batalijos tęsėsi dvi savaites

LRT.lt primena, kad po dvi savaites užsitęsusių aistrų antradienį Seimas ėmėsi parlamento pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo iš pareigų procedūros. Parlamentarai dar kartą susirinko į slaptą balsavimą, po kurio paaiškėjo, kad parlamento vadovas šventė pergalę. Balsų jo nuvertimui iš pareigų neužteko.

„Už“ V. Pranckiečio atleidimą balsavo 63 Seimo nariai, „prieš“ buvo 5 parlamentarai, 11 biuletenių surasti sugadinti.

Primename, kad praėjusios savaitės antradienį valdantieji Seimo pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei įteikė Seimo nutarimą dėl parlamento vadovo V. Pranckiečio atstatydinimo iš pareigų. Valdantieji planavo dėl V. Pranckiečio atleidimo balsuoti ketvirtadienį, tačiau pats V. Pranckietis Seimo paprašė nedelsti ir dėl jo likimo balsuoti tą pačią dieną, antradienį. Tądien jo iniciatyva buvo surengtas Seimo valdybos posėdis, kuriame nuspręsta tos pačios dienos vakarą surengti nenumatytą Seimo plenarinį posėdį.

Valdantieji balsavimą dėl V. Pranckiečio atleidimo planavo ketvirtadienį, o ne antradienį, tad suskubo atsiimti savo parašus nuo dokumento, kuriuo siūlyta atstatydinti Seimo pirmininką. Tačiau Seimo pirmininko atleidimo iš pareigų iniciatyvą savo parašais parėmė opozicijos atstovai.

Nenumatyto posėdžio metu, antradienį, klausimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo buvo apsvarstytas, tačiau slaptas balsavimas dėl parlamento vadovo atleidimo, kaip jau buvo minėta anksčiau, žlugo, mat jame dalyvavo vos 11-ka Seimo narių. V. Pranckietis savo postą išsaugojo.