Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.23 07:11

Pernavas: pradedantiesiems policininkams 1000 eurų „į rankas“ atlyginimas kitąmet bus nepasiekiamas

išvadą daro vertindamas būsimo biudžeto projektą

Vyriausybės posėdyje trečiadienį bus siūloma nepratęsti antrai kadencijai Lino Pernavo vadovavimo policijai. Naujo vadovo kandidatūra turėtų būti teikiama lapkritį.

Pagal dabartinę tvarką policijos generalinį komisarą skiria prezidentas, gavęs Vyriausybės teikimą. Prezidentui turėtų būti siūloma atleisti Liną Pernavą. Jo kadencija baigiasi lapkričio 11 dieną.

„Tikimės, kad atėjęs naujas vadovas pratęs ir pradėtus darbus, bet taip pat socialinis dialogas su profsąjungomis, to, ko mes pasigedome, bus kitoks“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Linas Pernavas teigia visada įsiklausantis į kritiką, kuri pagrįsta faktais. Jis apgailestauja dėl pažadų pareigūnams, kurių nepavyko įvykdyti.

„Matant šiuometinius biudžeto skaičius, kalbu apie projektą, manau, kad nepasieksime kitų metų pabaigai, kaip buvo žadėta, minimalaus 1000 eurų į rankas atlyginimo pradedančiajam policininkui“, – sako generalinis komisaras L. Pernavas.

Pagal lapkritį įsigaliosiančią naują tvarką policijos vadovą skirs pati Vyriausybė kandidatūrą pateikus vidaus reikalų ministrei.

LRT Naujienų tarnybos duomenimis, į policijos generalinius komisarus bus siūlomas Valstybės Sienos apsaugos tarnybos vadovas Renatas Požėla.

Sauliui Skverneliui einant policijos generalinio komisaro pareigas, jis buvo jo pavaduotojas.

Naujo policijos vadovo kandidatūrą vidaus reikalų ministrė turėtų teikti lapkričio viduryje.

Žinios. Seime šiandien inicijuojamas neeilinis Aplinkos apsaugos komiteto posėdis dėl gaisro Alytuje
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi