Lietuvoje

2019.10.22 16:32

Rimantas Sinkevičius: Karbauskis išsiaiškino, kas balsavo kitaip, bet ant mūsų frakcijos šešėlis nekrenta

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.10.22 16:32

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) frakcijos Seime seniūnas Rimantas Sinkevičius tvirtina, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis jau išsiaiškino, kas galėjo slaptame balsavime nepalaikyti iniciatyvos atstatydinti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. „Socialdarbiečio“ teigimu, jo vadovaujama frakcija galėjo balsuoti nebūtinai vieningai, bet ant jų šešėlis esą nekrenta.

Antradienį Seime slapto balsavimo metu parlamentarai nepritarė valdančiųjų iniciatyvai atleisti iš pareigų Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio. „Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis po balsavimo sakė išsiaiškinsiąs, kuri frakcija galėjo nepalaikyti siekio atstatydinti V. Pranckietį.

LRT.lt kalbintas „socialdarbiečių“ frakcijos seniūnas R. Sinkevičius teigė, kad visi LSDDP frakcijos nariai dalyvavo slaptame balsavime, išskyrus frakcijos narį, užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių, kuris buvo išvykęs. Anot jo, R. Karbauskis jau išsiaiškino, kas galėjo balsuoti kitaip, tai yra nepalaikyti siūlymo V. Pranckietį atleisti iš pareigų.

„Dabar R. Karbauskis, mano žiniomis, išsiaiškino, jis jau žino, kas balsavo kitaip. Mūsų frakcijai šešėlis nekrenta“, – tvirtino R. Sinkevičius.

„Socialdarbiečių“ frakcijos seniūnas neatskleidė, kaip dėl V. Pranckiečio atstatydinimo balsavo jo vadovaujama frakcija, bet tvirtino, kad LSDDP atstovai buvo „prognozuotini“.

„Mes buvo prognozuotini. Gal mes ne visi vienareikšmiškai balsavome, bet buvo žinoma, kaip mes balsuosime“, – pažymėjo R. Sinkevičius.

LSDDP atstovas pažymėjo manantis, kad R. Karbauskis vis dėlto neturėtų aiškintis, kas ir kodėl nepalaikė V. Pranckiečio atstatydinimo iniciatyvos.

„Čia yra archeologija. Man atrodo, kad nebėra jokio tikslo knibinėtis, kas buvo. Reikėtų ties ta vieta sustoti, nusiraminti ir galvoti, ką mes darysime su valstybės biudžetu“, – komentavo V. Sinkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt