Lietuvoje

2019.10.22 14:24

Nepavykus nušalinti Pranckiečio, Karbauskis pripažino: tai tikrai pralaimėjimas

Širinskienė: darbas Seime toliau sunkiai įsivaizduojamas; atnaujinta 16.59
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.10.22 14:24

Slaptam balsavimui dėl Viktoro Pranckiečio atleidimo nulėmus, kad jis lieka poste, valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis prabilo apie patirtą pralaimėjimą ir tai, kad bus aiškinamasi, kuri koalicijos frakcija nedalyvavo balsavime.

Komentuodamas slapto balsavimo rezultatus R. Karbauskis teigė, kad „demokratijos šventė“ įvyko ir Seimo dauguma turėjo progą balsuoti. Jis pastebėjo, kad dalis koalicijos, panašu, jog balsavime nedalyvavo ir tai gali atsiliepti biudžeto priėmimui.

„Rezultatas yra toks, koks yra. Matomai, kažkuri iš koalicijos frakcijų nebalsavo. Seimo pirmininkas gavo ne tokį ir didelį palaikymą, situacija lieka panaši. Mes tikrai nieko daugiau nebedarysime, bent šitoje sesijoje tikrai ne“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

Jis teigė esąs visiškai tikras, kad visi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai balsavime dalyvavo, o nedalyvavo kažkuri kita koalicijos frakcija. Tai, pasak R. Karbauskio, bus išsiaiškinta.

„Tai yra viena frakcija, kuri nedalyvavo balsavime. <...> Tos frakcijos bus paklausta, ar ji dar laiko save koalicijos dalimi. Jeigu mano, kad laiko, tokiu atveju, biudžetą priimsime be problemų. Jeigu kažkuri mano, kad nebėra dauguma, tokiu atveju bus problema su biudžetu“, – teigė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis pripažino, kad buvo patirtas pralaimėjimas, nes valdantiesiems neužteko balsų, kad būtų buvę galima pakeisti Seimo pirmininką: „Tai tikrai pralaimėjimas.“

Paklaustas, ar prisiims atsakomybę, R. Karbauskis teigė, kad tai jau esą padarė atsiprašęs Lietuvos žmonių už tai, kad į Seimo pirmininko postą siūlė V. Pranckietį. Parlamento vadovą LVŽS vedlys vadino įsimylėjusiu postą ir įsikibusiu į jį visais būdais.

Po balsavimo liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo salėje pareiškė, kad opozicija teiks siūlymą dėl pirmalaikių rinkimų. R. Karbauskis sakė galintis lažintis, kad niekaip nepavyktų pasiekti tokio sprendimo.

Kiek anksčiau R. Karbauskis paskelbė, kad traukiasi iš „valstiečių“ frakcijos seniūno pareigų ir sieks dirbti Seimo valdyboje. Tiesa, jo tonas pasikeitė. Apie tai paklaustas R. Karbauskis teigė, kad Seimo pirmininkas jo tikrai nesiūlys tapti parlamento vicepirmininku.

R. Karbauskis teigė nuoskaudų nelaikantis, bet tikino, kad V. Pranckietį palaiko tik penki Seimo nariai.

„Kyla klausimas dėl daugumos. Tai yra logiškas klausimas, į jį reikės atsakyti. Manau, kad bus neeilinis posėdis ketvirtadienį ir matysime, kaip toliau bus balsuojama dėl biudžeto“, – sakė „valstietis“.

Širinskienė: parlamentas dirbs toliau

R. Karbauskio dešinioji ranka Agnė Širinskienė komentuodama slapto balsavimo rezultatus teigė, kad dėl tokių rezultatų nesinervino, o realybė žinoma – Seimo pirmininkas lieka dirbti pareigose.

„Sutaupė žmogus cemento ir plytų, nereikėjo užsimūryti savo kabinete, bet aišku, kad tas darbas toliau Seime yra sunkiai įsivaizduojamas. Ypač, jeigu Seimo vadovas toliau laikysis tokių destruktyvių nuotaikų, kaip laikėsi sušaukdamas visą eilę valdybos posėdžių“, – komentavo A. Širinskienė.

Pasak jos, toliau bus svarstomas valstybės biudžetas, parlamentas dirbs toliau. Kalbėdama apie sugadintus balsavimo biuletenius A. Širinskienė sakė, kad vienuose jų buvo pažymėti abu galimi variantai, o kituose nebuvo pažymėtas nei vienas variantas.

„Matyt vieni ar kiti Seimo nariai apsisprendė šitaip išreikšti savo poziciją ir prisiėmė atsakomybę už Seimo pirmininką, kuris vis dar yra poste“, – LRT TELEVIZIJAI sakė A. Širinskienė.

Tamašunienė: balsavimas dėl Pranckiečio nepaveiks koalicijos darbo

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad valdantiesiems nesėkmingas balsavimas dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimo neturėtų paveikti koalicijos darbo.

Ji tvirtino, kad koalicija turėtų tęsti darbą, kaip ir 2016 metais, kai tuo metu socialdemokratų lyderiu buvęs Algirdas Butkevičius slaptame balsavime nebuvo patvirtintas Seimo vicepirmininku.

„Aš manau, kad nelabai gal ką ir reiškia“, – žurnalistams antradienį sakė R. Tamašunienė, paklausta, ką balsavimas dėl Seimo pirmininko reiškia koalicijai.

„Mes turėjome Butkevičiaus panašią situaciją. Buvo ta pati koalicija, tikėjomės, kad bus paskirtas (Seimo vicepirmininku), bet, deja, taip neįvyko. Kiti tos pačios koalicijos partneriai, matyt, manė kitaip. Tai manau, kad ir šiuo atveju bus panašu“, – pridūrė ji.

Portalas LRT.lt primena, kad iš 79 Seimo narių dalyvavusių slaptame balsavime, 63 nubalsavo už Seimo pirmininko atleidimą, 11 biuletenių buvo sugadinta, o 5 pasisakė prieš.

Ramūnas Karbauskis pripažino pralaimėjimą: aiškinsis, kuri koalicijos frakcija nedalyvavo balsavime
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt