Lietuvoje

2019.10.22 12:50

Kaune padidėjusi kietųjų dalelių koncentracija ore viršija leistiną ribą

ELTA2019.10.22 12:50

Miesto savivaldybė ragina gyventojus atkreipti dėmesį į tai, kad kietųjų dalelių vidutinė 24 val. koncentracijos viršijimo tikimybė išliks padidėjusi ir Kaune.

Pasak savivaldybės pranešimo, kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore padidėjo spalio 19, 20 ir 21 dienomis, ir Kaune, Petrašiūnuose, vidutinė paros kietųjų dalelių koncentracija viršijo ribinę vertę. Oro užterštumo padidėjimui daugiausia įtakos galėjo turėti transportas bei tarša, kartu su pietų pernaša, atkeliavusi iš tolimesnių regionų.

Todėl specialistai rekomenduoja riboti darbinę veiklą ir fizinį aktyvumą lauke. Vaikams nereikėtų organizuoti kūno kultūros pratybų lauke. Ir jiems, ir suaugusiems mankštintis verčiau uždarose patalpose ar vietose, kurios yra atokiau nuo judrių gatvių. Patariama neatidarinėti orlaidžių, langų. Sergantiems lėtinėmis ligomis pravartu pasirūpinti vaistų atsarga, o blogai pasijutus, – kreiptis į gydytoją.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, spalio 22–23 dienomis vietomis numatomas nedidelis lietus; naktį vėjas silpnas, dieną pūs vidutinio stiprumo pietvakarių, vakarų vėjas. Tad sąlygos oro teršalų sklaidai vidutiniškai palankios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt