Lietuvoje

2019.10.22 09:28

Sonata Šulcė apie kultūros finansavimą: prioritetą turime įrodyti ne tik žodžiais, bet ir darbais

Sigita Zumerytė, ELTA2019.10.22 09:28

Paaiškėjus, kad Vyriausybės sudarytame ateinančių metų šalies biudžeto projekte asignavimai kultūrai mažėja, prezidento vyriausioji patarėja, Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė Sonata Šulcė sako, kad toks sprendimas tikrai neatitinka deklaruojamo prioriteto.

„Turbūt jau visiems šiek tiek lengvai pabodo girdėti kalbas, kad kultūra yra prioritetinė sritis vien tiktai žodžiuose, nes norima ir veiksmų. Vienas tų pirminių veiksmų būtų 2020–ųjų metų biudžetas. Matydami prieš porą savaičių 2020–ųjų metų biudžetą ir matydami, kad kultūrinėms įstaigoms mažės finansavimas apie 15 procentų turtui ir kitoms reikmėms įsigyti, mes, Prezidentūra, aiškiai pasakėme savo nuomonę, kad to neturėtų vykti“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė S. Šulcė.

Jos žiniomis, Vyriausybė kartu su Kultūros ministerija persvarstė šį klausimą ir ateinančių metų biudžete nacionalinėms kultūros įstaigoms 15 proc. nemažins asignavimų turtui ir kitoms reikmėms įsigyti.

„Tai reikštų, kad mūsų įstaigos, filharmonija, tarkime, galėtų toliau pirktis muzikos instrumentus, muziejai, bibliotekos organizuoti parodas. Ir šita svarbi funkcija nebūtų sumažinama, apkarpoma, nes jeigu būtų įvykęs šitas sumažinimas, tai mes turėtume daugiau tokių atvejų kaip vasarą turėjome su Mickevičiaus biblioteka, kai dėl šitos eilutės sumažinimo pritrūko vasaros metu tualetinio popieriaus“, – pabrėžė S. Šulcė.

Jos teigimu, skiriant lėšas kultūrai, būtina atidžiai sudėlioti prioritetus, kokioms konkrečiai reikmėms jų labiausiai reikia.

„Kol kas yra pasiektas tiktai susitarimas nemažinti 15 proc. nacionalinėms kultūros įstaigoms, dėl kitų dalykų yra deramasi ir, manau, kad dabar yra pats tas laikas kalbėtis ir derėtis, kam mes galime skirti finansavimą mūsų prioritetinei sričiai ir kurlink mes norime nukreipti lėšas. Pavyzdžiui, jau žinau, kad Lietuvos kutūros tarybos finansavimas, kuris yra be galo svarbus, nes Kultūros taryba paskirsto lėšas įvairiausiems kultūriniams projektams, nuo 19 milijonų eurų išaugs iki 20 milijonų eurų. Tai mes turime žiūrėti, kokias kultūros prioritetines sritis norime užtikrinti ir kurlink tas finansavimas privalo būti nukreiptas“, – sakė S. Šulcė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt