Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.22 08:29

Kaune bus pradedamas griūvančio avarinės būklės daugiabučio remontas

LRT.lt 2019.10.22 08:29

Penktadienį griūvančio avarinės būklės daugiabučio Kaune administratorius ir namą remontuoti sutikusi statybų bendrovė pasiekė galutinį susitarimą – pasirašyta sutartis dėl avarinės būklės namo pirmojo etapo statybos darbų. Paruošiamieji darbai prasidės jau šią savaitę. Rangovai įsipareigojo fasado konstrukcijas templėmis suvaržyti per 6 savaites, priklausomai nuo oro sąlygų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Primename, kad namo remonto darbus būtina atlikti per kelis etapus: pirmuoju – fasado išorinių konstrukcijų tvirtinimas templėmis, vėlesniais – laiptinės aikštelių tvirtinimas bei pamatų stiprinimo darbai.

„Prieš pradėdami darbus turime būti garantuoti, kad statybos vyks pagal griežtus įsipareigojimus. Džiaugiamės, kad pavyko suderinti rangovo atsakomybes ir gauti daugiau garantijų butų savininkams“, – sako daugiabutį administruojančios „Būsto valdos“ direktorius Rokas Drąsutavičius.

Anot įmonės vadovo, statybų planavimas yra ne mažiau atsakingas momentas nei pačios statybos: „Mes puikiai suprantame gyventojus, kurie patiria nepatogumus negalėdami gyventi savo būste. Tačiau privalome situaciją vertinti racionaliai, o ne paskubomis, nepaisydami išorinio spaudimo. Nuo to, kaip pasiruošime statyboms ir kaip susitarsime su rangovu, priklauso darbų kokybė ir tolimesnės gyvenimo sąlygos namuose, į kuriuos grįš mūsų klientai.“

Šiaurinės laiptinės gyventojai jau anksčiau supažindinti su ekspertų nurodymu, kad į namus po pirmojo etapo grįžti dar nebus galima. Sutvirtinus laiptinių aikšteles namo būklę vėl vertins ekspertai ir nustatys, ar laiptinė jau saugi eksploatuoti. Apie galutinį darbų pabaigos terminą butų savininkai bus informuoti vos tik jis taps aiškus.

„Būsto valdos“ vadovai buvo dukart susitikę su Kauno miesto meru Visvaldu Matjošaičiu ir kitais savivaldybės atstovais bei aptarė daugiabučio remonto etapus. Anot R. Drąsutavičiaus, savivaldybės vadovai irgi suinteresuoti, kad evakuoti gyventojai į namus grįžtų pagal greičiausią scenarijų, kurį „Būsto valda“ garantuoti galėjo jau šią savaitę.

„Name apsilankę savivaldybės vadovai įsitikino, kad padėtis neeilinė. Tiek mūsų, tiek viso miesto praktikoje tokių atvejų nėra buvę, todėl būtina bendradarbiauti. Mes pasiruošę konsultuotis su savivaldybe ir priimsime visą pagalbą, kokią miestas mums galės pasiūlyti“, – teigia „Būsto valdos“ vadovas R. Drąsutavičius.

„Būsto valda“ taip pat tikisi, kad papildomas savivaldybės dėmesys padės ateityje gauti operatyvesnę institucijų pagalbą susidūrus su savavališkomis statybomis privačiuose butuose.

Primename, kad Biržiškų g. 11 name plyšiai tarp sienų atsirado iš karto po to, kai pirmajame aukšte viename iš butų savininkas neteisėtai atliko kapitalinį remontą. Išgriovus laikančiąją konstrukciją, buvo išbalansuotas apkrovų pasiskirstymas. Avarinės būklės daugiabučio ekspertizei vadovavęs technikos mokslų daktaras Jurgis Ražaitis išvadose konstatavo, kad staigią namo deformaciją lėmė būtent išgriauta siena. „Būsto valdai“ inicijavus namo remonto darbus, butų savininkai jų vis atsisakydavo dėl didelių kaštų.

Tikimasi, kad šis plačiai išviešintas įvykis taps prevencija kitiems statybas planuojantiems butų savininkams ir žmonės atsakingai laikysis statybos reikalavimų. „Būsto valda“ ragina savininkus domėtis kaimyninių butų remonto mastais ir kilus įtarimams apie tai informuoti Statybos inspekciją.

„Administratorius neturi teisinių galimybių tikrinti ar bausti remontą atliekančių butų savininkų. Tačiau susidūrus su savavališkomis statybomis būtent administratoriui tenka pareiga organizuoti brangų padarinių šalinimą. Kaip bebūtų apmaudu, namo remonto kaštai tokiais atvejais tenka visiems name esantiems butams“, – teisės aktų nustatytą tvarką priminė R. Drąsutavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi