Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.21 19:05

Naujasis policijos vadovas: linksniuojama Renato Požėlos pavardė

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas nebus skiriamas antrai kadencijai, tai patvirtino premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas. Kas bus naujasis policijos vadovas turėtų paaiškėti lapkričio viduryje.

LRT Naujienų tarnybos duomenimis, juo bus siūlomas Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Renatas Požėla, kurio kadencija taip pat baigiasi lapkritį.

Premjero patarėjas S. Malinauskas L. Pernavo vadovavimą policijai vadina sėkmingu, pasitikėjimas policija išaugęs, tačiau yra ir problemų.

„Tai yra ir tam tikri įvykę struktūriniai pakeitimai, darbo krūvis pareigūnų, užmokesčio fondas ir, sakykim, jo naudojimas galbūt kartais papildomoms priemonėms įsigyti. Tai yra klausimai, kurie yra ir sistemos viduje, ir kylantys visuomenėje“, – vardija S. Malinauskas.

Nuo lapkričio įsigaliojus naujai tvarkai, policijos vadovą skirs Vyriausybė, kandidatūrą pateikus vidaus reikalų ministrei, kuri teigia, renkasi iš kelių kandidatų.

„Tikimės, kad atėjęs naujas vadovas pratęs ir pradėtus darbus, bet taip pat socialinis dialogas su profsąjungomis, to, ko mes pasigedome, bus kitoks“, – tvirtina vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

L. Pernavas atmeta tokią kritiką ir vardija kitus dalykus, kurie jam nepavyko,

„Mes perėmėme verslo modelį ir pasakėme, kad nuo 8 iki 5 val. savo pamainos laiką reikia ne atbūti, o dirbti ir pasiekti tam tikrą rezultatą. Aš noriu pasakyti, kad daliai, noriu pabrėžti – ne visiems, o tiktai daliai žmonių tai buvo sunkiai priimtina ir tokie pokyčiai buvo per greiti.

Trečia, kuris irgi labai svarbus, sakykim, matant šiuometinius biudžeto skaičius, kalbu apie projektą, manau, kad nepasieksime kitų metų pabaigai, kaip buvo žadėta, minimalaus 1000 eurų į rankas atlyginimą pradedančiajam policininkui“, – teigia L. Pernavas.

Prieš penkerius metus tuometinis Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisaras L. Pernavas policijos vadovo poste pakeitė Saulių Skvernelį, kuris buvo skiriamas į vidaus reikalų ministrus.

Tiesa, tada į generalinius policijos komisarus Vyriausybei ketinta teikti ilgamečio S. Skvernelio tarnybos policijoje kolegos, tuometinio Policijos generalinio komisaro pavaduotojo R. Požėlos kandidatūrą.

Netrukus jis tapo Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovu. Šiose pareigose jo kadencija taip pat baigiasi lapkritį. LRT Naujienų tarnybos duomenimis, Renatas Požėla bus siūlomas į Policijos generaliniu komisarus. Jis pats tokios galimybės nekomentuoja. Naujo policijos vadovo kandidatūrą vidaus reikalų ministrė turėtų teikti lapkričio viduryje.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas nebus skiriamas antrai kadencijai, teigia premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi