Lietuvoje

2019.10.21 17:22

Alytaus savivaldybė atšaukia draudimą įvažiuoti į gaisro paveiktą Pramonės rajoną

Lukas Blekaitis, ELTA2019.10.21 17:22

Alytaus miesto savivaldybės vadovai pirmadienį susitiko su Pramonės rajono verslo įmonių vadovais ir atstovais. Susitikime buvo nutarta atšaukti draudimą įvažiuoti į Pramonės rajoną.

„Sumažėjus dūmingumui nuo spalio 21 d. 17 val. ekstremalių situacijų komisija atšaukia draudimą ir grįžta prie rekomendacijos nevykdyti veiklos įmonėms esančioms Pramonės rajone“, – feisbuke skelbia Alytaus miesto savivaldybė.

Nacionalinis sveikatos centras antradienį taip pat planuoja pateikti rekomendacijas, kaip užgesinus gaisrą įmonės turėtų išsivalyti patalpas, kad jose būtų saugu dirbti.

Kaip ELTA jau rašė, spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Alytuje ir Alytaus rajone dėl didelio oro užterštumo pavojingomis medžiagomis, kurios gali netgi sukelti vėžį, paskelbta ekstremali situacija. Kai kuriose vietovėse kietųjų dalelių koncentracija trigubai viršija leistiną normą.

Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.