Lietuvoje

2015.08.12 16:37

Atostogos: ką būtina įsidėti į lagaminą, o ką geriau palikti namie?

Giedrė Baltrušytė, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.08.12 16:37

Pasak kelionių organizatorių, piniginė, dokumentai ir šypsena – pagrindinis puikių atostogų receptas. Tačiau patyrę keliautojai turi nepamiršti, kad komfortas kelionėje priklausys ir nuo patogių drabužių bei avalynės. O jie turėtų būti pasirenkami ne tik pagal krašto, į kurį vykstate, oro sąlygas.

Pasak kelionių organizatorių, piniginė, dokumentai ir šypsena – pagrindinis puikių atostogų receptas. Tačiau patyrę keliautojai ragina nepamiršti, kad komfortas kelionėje priklausys ir nuo patogių drabužių bei avalynės. O jie turėtų būti pasirenkami ne tik pagal krašto, į kurį vykstate, oro sąlygas.

Keliautojai šypsosi, kad bagažo perteklius – bene dažniausia nepatyrusiųjų klaida. Lygiai taip pat nepatyrimą išduoda ir sprendimas vežtis naujus batus, kurie kelionėje dėl pritrynimų tampa kančia.

Daug keliavę žmonės sako, kad svarbiausia – drabužių funkcionalumas: reikia įvertinti atsparumą nuo lietaus, kišenių skaičių ir alternatyvų naudojimą.

Pasak Daivos Strumskienės, kelionių organizatoriaus „Tez tour“ pardavimų vadovės, prieš kraunantis lagaminą, visų pirma reikia atsižvelgti, į kokią kelionę išsiruošėte – poilsinę ar pažintinę – ir pasidomėti šalies klimatu.

Keliautojas Gintaras Elmonas pataria susidaryti sąrašą daiktų ir drabužių, kurie yra būtini, nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti bereikalinga našta. Keliautojo nuomone, į lagaminą reikėtų įsidėti maisto, mažą palapinę, miegmaišį bei šiltesnių drabužių, kurie pravers šaltu paros metu ar tiesiog užklupus orų permainoms.

Keliautojas, knygos „Mokėk keliauti“ autorius Robertas Pogorelis perspėjo į skurdesnes šalis nesigabenti pačių geriausių batų, kuriuos būtų gaila sugadinti, nes ten tenka ir po purvą, ir po dulkes pabraidžioti.

Ką dar derėtų įsidėti į lagaminą, o ką geriau palikti namie, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.