Lietuvoje

2019.10.20 10:07

Lietuvos keliais judės karinė technika: atvyksta JAV pajėgos

atnaujinta 11.24
LRT.lt, Jūratė Valančiūtė, ELTA2019.10.20 10:07

Sekmadienį Lietuvos gyventojai buvo perspėti apie karinės technikos kolonų judėjimą Lietuvos keliuose.

„Spalio 20-21 d. pagrindiniais šalies keliais judės karinės technikos kolonos. Būkite atidūs!”, – žinutėmis buvo informuoti Lietuvos gyventojai.

Kaip jau skelbta anksčiau, spalį į Lietuvą atgrasymui ir pratyboms su Lietuvos kariais atvyksta JAV rotacinės pajėgos - bataliono dydžio vienetas, kuriame bus per 500 JAV sausumos pajėgų karių. Į Lietuvą jie atvyko kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos „Atlanto ryžtas" dalis ir bus čia iki kitų metų pavasario.

Į Lietuvą atvykęs JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas atsigabena ir savo sunkiąją techniką: tankus „Abrams", pėstininkų kovos mašinas „Bradley", ratines transporto priemones. Bataliono kariai ir technika išsidėstys Gen. S. Žukausko kariniame poligone Pabradėje.

Būdami Lietuvoje JAV kariai bendradarbiaus su Lietuvos kariais, keisis patirtimi įgyvendinant Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mechanizacijos projektą. Lietuva JAV kariams suteiks visą reikiamą priimančiosios šalies paramą. JAV kariai taip pat naudosis Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami nuo 2014 m. pavasario, kaip dalis JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas". Tuo JAV demonstruoja savo kolektyvinės gynybos įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Nuo 2014 metų pavasario Lietuvoje jau buvo dislokuota daugiau nei dešimt JAV sausumos pajėgų rotacijų. Pastarąjį kartą Lietuvoje JAV rotacinės pajėgos buvo dislokuotos 2017 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.