Lietuvoje

2019.10.20 09:03

Po trumpo lietaus Lietuvą vėl džiugins 19 laipsnių šiluma

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.10.20 09:03

Savaitgalį pabaigsime šiltais ir saulėtais orais, o naują savaitę pradėsime su lietumi. Tiesa, atmosferos frontas Lietuvoje neužsibus ir savaitės pradžioje vėl galėsime džiaugtis 19 laipsnių šiluma, LRT RADIJUI pasakojo sinoptikas Tadas Kantautas.

Sekmadienis bus su pragiedruliais, tačiau tankesnius debesis išvysime Vakariniuose ir Šiauriniuose Lietuvos rajonuose. Pietiniuose ir Rytiniuose rajonuose pragiedrulių bus daugiau. Žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas pūs iš pietų, bus nestiprus – 4-9 m/s. Temperatūra diena kils iki 14–19 laipsnių šilumos. Šilčiausia bus Pietiniuose rajonuose.

Pirmadienio naktį į Lietuvą atkeliaus Vakarų atmosferos frontas. Naktį tankūs debesys uždengs Šiaurės vakarinius šalies rajonus, o dieną uždengs visą šiaurinę Lietuvos pusę, tad pragiedrulių tiek naktį, tiek ir dieną bus daugiau pietinėje šalies dalyje. Naktį Šiaurės vakariniuose rajonuose, o dieną ir šiaurinėje šalies pusėje truputį palis. Pietiniuose Lietuvos rajonuose pirmadienis bus sausas ir šiltas: temperatūra kils iki18–19 laipsnių šilumos. Šiaurinėje Lietuvoje pusėja galima bus sulaukti 12–17 laipsnių šilumos. Vėjas visą paramą numatomas silpnas. Naktį jis pūs iš Pietvakarių ir Vakarų, dieną – iš Vakarų ir Šiaurės.

Antradienį atmosferos frontas iš Lietuvos po truputį trauksis. Naktis dar bus debesuota, tačiau lietaus bus labai nedaug, o dieną debesys retės ir daugelyje rajonų pasirodys saulė. Vėjas pūs iš Pietvakarių ir Pietų. Į šalį sugrįš šiltesni orai. Naktį temperatūra svyruos nuo 7 iki 12 laipsnių šilumos, dieną sulauksime 14–19 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt