Lietuvoje

2019.10.19 22:25

Veryga kreipėsi į alytiškius: nedarykite to, saugokite save

LRT.lt2019.10.19 22:25

Dėl ketvirtą parą Alytuje gesinamo gaisro sekmadienį vėl šaukiamas valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame bus sprendžiama, ar skelbti ekstremalią sitauciją visos šalies metu. Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras kreipėsi į alytiškius, ragindamas nenumoti į institucijų pastabas dėl galimos žalos sveikatai.

Savo feisbuko paskyroje Aurelijus Veryga sako, kad šiomis dienomis yra buvę atvejų, kai pagalbos suteikti atvykę specialistai buvo „išprašyti lauk“. O ir patys gyventojai esą savęs pasaugoti nelinkę.

„Dar penktadienį žvalgydami teritoriją sraigtasparniu, specialistai pro sunkius dūmų debesis matė lauke žaidžiančius vaikus, pievose besiganančias karves ir kitus galvijus, ūkio darbus dirbančius vietinius gyventojus. Dar liūdniau skaityti, kad pagalbą suteikti atvykstantys specialistai ar vietos administracijos atstovai, pavyzdžiui, kai siūloma iškraustyti, yra išprašomi lauk. Apmaudu, kad ir įmonės, kurioms rekomenduojama sustabdyti darbą, ne visos tai daro.

Žmonės, prašau Jūsų, būkite sąmoningi ir nebedarykite to! Saugokite save, savo artimuosius, ypač mažamečius vaikus. Naminių gyvūnų taip pat nepamirškite. Juk buvimas lauke be jokių apsaugos priemonių labai kenkia Jūsų ir artimųjų bei gyvūnų sveikatai!“, – savo įraše ragino A. Veryga.

Sekmadienio rytą prasidėsiančiame ekstremalių situacijų komisijos posėdyje bus sprendžiama, ar būtina skelbti nacionalinę ekstremalią padėtį, jei taip, tuomet Vyriausybė turės patvirtinti operacijų vadovą, kuris bus atsakingas už padarinių šalinimą.

Trečiadienio naktį Alytuje kilusio gaisro plotas siekia apie 2 tūkst. kvadratinių metrų. Penktadienį gaisras padangų perdirbimo gamykloje buvo lokalizuotas, kaip ir buvo planuojama, įvykio vietoje ugniagesiai dirbs iki pirmadienio.

Nors padangų perdirbimo įmonėje kilęs gaisras suvaldytas ir lokalizuotas, ugniagesiai susidūrė su sunkumais mėgindami pasiekti smilkstančias padangas – tam trukdo griuvusios stogo konstrukcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI