Lietuvoje

2019.10.19 18:11

Alytaus rajono gyventoja: negi savaitę gyvensi pas svetimus? Užsidarysiu ir kentėsiu

LRT TV naujienų tarnyba, Rūta Lankininkaitė, LRT.lt2019.10.19 18:11

Alytuje vis dar gesinamas gaisras, kilęs padangų perdirbimo įmonėje – dėl griuvusių stogo konstrukcijų ugniagesiams sunkiai sekasi pasiekti smikstančias padangas. Dūmuose paskendus aplinkiniams, jų gyventojams siūloma bent savaitgalį išvykti iš namų. Bet tam linkę ne visi.

Suodžiai sėda ant augalų, ant automobilių. Ketvirtą dieną dūstantys nuo dūmų rajono gyventojai raginami negerti vandens iš šulinių, neatidarinėti langų, nelaikyti gyvūnų lauke, o turint kur, tiesiog laikinai išvykti iš namų.

Alytaus rajone esančių Miklusėnų gyventoja Vida Pangonienė sako galimybę išvykti turėjusi, tačiau ja nepasinaudojo.

„Siūlė draugės – viena į Vilnių, kita į Kauną kvietė. Bet kaip čia namus palikti, ir kačiukas ir šuniukas, kažkaip pasimečiau. O dabar, galvoju, jau norėčiau evakuotis. Bet kai sako, kad savaitę dar čia bus uždrausta zona, tai nu ką, negi visą savaitę ten gyvensi pas svetimus, sakau – užsidarysiu ir kentėsiu“, – svarstė Alytaus rajono gyventoja.

Alytiškis Augustas Vichrovas, priešingai, su šeima kuriam laikui nusprendė išsikelti.

„Kaip tik va išvykstam su dukra, su žmona, galvojam ir mamą išsivežti, nes koją susitraumavus ir čia, šalia, už kelių namų gyvena. Tikrai kieme priskridę dideli gabalai nuo laužo“, – sakė jis.

Gyvenvietėse dalijami respiratoriai ir geriamasis vanduo. Naktį oro taršos matavimo laboratorija Miklusėnuose fiksavo didelę taršą.

„Mes matom pagal laboratorinius tyrimus, www.gamta.lt,kur visi žmonės gali apsižiūrėt, informacija atnaujinama. Ta skelbiama tokia santūri informacija – mato žmonės tiktai kietųjų dalelių keikį. Šios nakties tyrimai parodė, kad apie antrą valandą nakties bent jau 6 kartus kietųjų dalių kiekis viršijo (normą)“, – sakė Virgilijus Pranckevičius, Alytaus rajono savivaldybės atstovas.

Mieste ir rajone šiandien aplinkos ir oro taršą matuoja dvi laboratorijos. Miesto vadovai tikisi, kad į pagalbą atskubės kaimyninė Lenkija, turinti ne vieną laboratoriją.

„Sprendžiame, kas būtų, jeigu būtų. Tai evakuacija pirmiausiai žmonių su negalia, sunkiai judančių, slaugomų žmonių. Kokią informaciją truime pateikti, kur juos reikėtų evakuoti, kaip užtikrinti maitinimą – komisija dirba savo darbą“, – popietę sakė Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Gaisrą ketvirtą parą gesina apie 40 gelbėtojų.

Plačiau – Rūtos Lankininkaitės reportaže nuo 0.50 min.

Žinios. Besikeičianti vėjo kryptis dūmus ir suodžius neša Alytaus miesto link, gyventojai raginami neiti į lauką
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt