Lietuvoje

2019.10.19 12:31

Kauno rajono savivaldybėje registruotas 1000-asis šiemet gimęs kūdikis

Birutė Mačienė, ELTA2019.10.19 12:31

Spalio 3-ąją gimusi Lėja Račiūnaitė tapo jubiliejiniu šiemet Kauno rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje registruotu kūdikiu. Pirmasis dukros asmeninis dokumentas - registracijos pažymėjimas Lėjos tėvams išduotas šią savaitę.

Atvykę į Kauno rajono savivaldybę pasiimti to pažymėjimo, mergaitės tėvai Evelina ir Paulius Račiūnai, maloniai nustebo, sužinoję, jog jų naujagimė tapo jubiliejiniu kūdikiu.

„Mergaitė gimė keliomis dienomis anksčiau nei planuota. Turbūt paskubėjo dėl to, kad būtų tūkstantoji", - juokėsi Lėjos mama.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Skirmantė Subačienė su pažymėjimu tėvams įteikė ir kūdikio kraitelį. Šiais metais, kaip ir praėjusiais, jais apdovanojami naujagimiai, kurių bent vienas iš tėvų yra deklaravęs gyvenamąją vietą Kauno rajone ir kai kūdikis registruojamas Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje. Kartu su kraiteliu jubiliejiniam kūdikiui tradiciškai skirta ir knyga „Atrastas neatrastas Kauno rajonas", - teigiama savivaldybės pranešime.

Lėja - antrasis vaikas Garliavos apylinkių seniūnijoje gyvenančių Račiūnų šeimoje. Pirmagimis - sūnus Leonas, už poros savaičių švęsiantis savo trečiąją gimimo dieną. Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas įteikė berniukui išankstinę gimtadienio dovaną.

Mažylio mama Evelina, ilgametė Kauno rajono gyventoja, užaugo ir mokėsi Garliavoje. Tėvelis Paulius į Pakaunės kraštą atvyko iš Tauragės, tačiau tokio sprendimo nesigaili. Šeimyną džiugina graži, sutvarkyta aplinka Garliavoje, netoliese esantis Kaimynystės parkas.

„Jūs džiaugiatės Kauno rajonu, o mes džiaugiamės, kad jaunų šeimų dėka Kauno rajone gyventojų skaičius auga",- kalbėjo atvykęs pasveikinti kūdikio tėvus Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

ELTA primena, jog Kauno rajonas - viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybių, kur gyventojų ne mažėja, bet daugėja. Pastaraisiais metais šioje savivaldybėje gyvenančių žmonių skaičius perkopė 100 tūkstančių ribą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt