Lietuvoje

2019.10.19 10:33

Galime pasidžiaugti tikra bobų vasara: kai kur temperatūra pasieks net 19 laipsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.10.19 10:33

Savaitgalį Lietuvą džiugins maloni šiluma. Kai kur paltų gali net ir neprireikėti. Kaip LRT RADIJUI sako sinoptikė Inga Grigorian, jau antradienį turėtų šiek tiek atvėsti, tačiau net ir tada išsilaikys gana šilti orai.

Anot sinoptikės, Lietuva šiuo metu yra tam ciklono ir anticiklono, kurie galinėjasi tarpusavyje. Ciklonų įsiveržimą stabdo rytuose esantis anticiklonas, todėl šiuo metu ir artimiausiomis dienomis daugiau debesų bus Vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose.

Šeštadienį šiaurės vakarų Lietuvoje vietomis trumpai palis. Temperatūra kils iki 13–18 laipsnių šilumos. Kadangi vakarų ir šiaurės Lietuvoje bus daugiau debesų, ten temperatūra bus žemesnė – 13–16 laipsnių. Dieną šilčiausia turėtų būti šalies pietryčiuose – čia termometrų stulpeliai kils iki 16–18 laipsnių.

Sekmadienį situacija mažai keisis. Daugiau debesų ir drėgniau ir vėl bus šiaurės vakarinėje šalies dalyje. Ten vietomis praslinks trumpas lietus. Bet šiluma nesitrauks, todėl ir sekmadienį dar bus šilta. Dienos metu temperatūra kils iki 14–19 laipsnių šilumos.

Savaitės pradžioje situacija turėtų šiek tiek pasikeisti. Debesų daugės jau ir kituose Lietuvos rajonuose, bet lietus, panašu, užsilaikys tuose pačiuose vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose.

Darbo savaitės prasidės įvairiai. Vakarų ir šiaurės Lietuvoje bus labiau apniukę, o pietryčių Lietuvą džiugins gana saulėti orai. Pirmadienį dar išliks panašus oras kaip šeštadienį ir sekmadienį, o antradienį jau šiek tiek stiprės vėjas ir truputėlį atvės, bet vis tiek bus šilta – 13–17 laipsnių šilumos.

Populiariausi