Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.18 17:50

„Valstiečių“ skilimas – vis garsiau skambantis gandas: galimas „drebėjimas Seime“ jau kitą savaitę

Kai kurie Seimo opozicijos nariai prognozuoja, kad jau kitą savaitę gali skilti valstiečių ir žaliųjų frakcija. Opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko teigimu, tam įtakos gali turėti ne tik įkaitusi situacija dėl Seimo pirmininko atleidimo, bet ir artėjantys Seimo rinkimai, kuriuose dalis „valstiečių“ siektų dalyvauti nebesiejami su Ramūno Karbauskio pavarde.

Be to, pasak premjero patarėjo Skirmanto Malinausko, frakcijoje buvo keliamas klausimas ir apie nepasitikėjimą Vyriausybe.

„Valstiečių“ pirmininkas turi ką aptarti su frakcijos kolegomis. Opozicijos lyderis įsitikinęs – artėjantys Seimo rinkimai judina „valstiečių“ pamatus.

J. Sabatauskas neatskleidžia pavardžių, tačiau sako žinantis – keli „valstiečių“ nariai rengiasi palikti frakciją.

„Iš tikrųjų jeigu jie išeis tai išeis ne vienas ir ne trys, o išeis daugiau, todėl, kad viskas vektorius yra 2020 metų spalio mėnesio rinkimai, nes nėra noro sietis su R. Karbauskiu. Nėra noro sietis su „valstiečių žaliųjų“ frakcija ir frakcijos lyderio krečiamais pokštais“, – sako J. Sabatauskas.

Dar antradienį, sprendžiant Seimo pirmininko nušalinimo klausimą iš posėdžių salės pasitraukus valdantiesiems, „valstiečių“ frakcija nebuvo vieninga.

Salėje liko Antanas Baura ir Virginija Vingrienė. Šie parlamentarai nebe pirmą kartą nepaklūsta frakcijos vadovo valiai. Tačiau apie galimą pasitraukimą iš frakcijos kalbėti nenori. A. Bauros žodžiais, trauktis visada lengviau, bet tai silpnumo parodymas.

„Situacija, kuri šiandien yra, ji tikrai kritikuotina ir manau, kad turėtų pagaliau šitas karas pasibaigti, kuris vyksta šiandiena Seime ir mes tikrai turim svarbių klausimų ir biudžetą. Mes turėtume rimtai žiūrėti į tai, aš manau, kad neteisios abi pusės yra“, – sako „valstietė“ V. Vingrienė.

Seimo vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė pripažįsta - frakcija dėl V. Pranckiečio nėra vieninga, tačiau abejoja, ar jį palaikantys parlamentarai gali pasitraukti iš frakcijos ir kurti naują.

„Yra žmonių jį palaikančių, tai natūralu ir žmogiška, tai suprantama, nes vieni vertina situaciją vienaip, gal kai kam ir patinka, kad tokia situacija yra. Bet aš vėlgi pasakyčiau – V. Pranckiečio tema svarbi, bet ji nėra esminė“, – sako R. Baškienė.

„Valstiečių“ lyderio teigimu, opozicijos svarstymai apie frakcijos skilimą ,jam nėra naujiena. Tai jis vadina tik gandais.

„Tai yra fantazuotojai, dar niekada kiek aš jau stebėjau situaciją jokios prognozės mūsų nemėgstančių politikų , dėl mūsų skilimo nepasitvirtino. Opozicija gali nevargti dabar, nepasakoti apie skilimus, o dar sykį pamatyti, kad mes turėsim biudžetą“, – teigia R. Karbauskis.

„Valstiečiai“ nebaigė vienos kovos su V. Pranckiečiu, o premjero patarėjo teigimu, jau pradeda kitą.

Ketvirtadienį frakcijos posėdyje dalyvavęs S. Malinauskas teigia - kai kurie „valstiečiai“ ėmė kritikuoti biudžetą pateikusią Vyriausybę ir net atvirai prabilo apie premjero keitimą. Patarėjo manymu, tai skatina neaiškumas, ar Saulius Skvernelis dalyvaus Seimo rinkimuose.

„O kai buvo iškeltas klausimas apie nepasitikėjimą Vyriausybe, ar tai nereikštų nepasitikėjimo, nuskambėjo keleto parlamentarų balsai, kad tą Vyriausybę būtų galima ir keisti arba bent jau aiškiai iškelti sąlygas, kad jei jos nebus įvykdytos, ta Vyriausybė bus pakeista“, – svarsto premjero patarėjas.

Valstiečių ir žaliųjų vicepirmininkas Tomas Tomilinas teigia, kad kalbos apie premjero ar net visos vyriausybės galimą keitimą kiek perdėtos.

Premjeras yra teigęs palaikantis seimo pirmininką, tačiau apie galimą bendrą partijos kūrimą dar nekalba. V. Pranckietis, kai kurių parlamentarų teigimu, seime ieško bendraminčių ir siekia burti naują daugumą. Anksčiau jis yra sakęs, kad daugumą galima pakeisti. Antradienį parlamentarai dar kartą turėtų balsuoti dėl jo atstatydinimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi