Lietuvoje

2019.10.18 15:09

URM perspėja: platinama netikra informacija apie JAV karinę bazę Lietuvoje

įtaria, kad tai kibernetinė ataka; atnaujinta 15.46
LRT.lt, BNS2019.10.18 15:09

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) informuoja, kad spalio 18 dieną pradėta platinti melaginga žinia, prisidengiant ministerijos vardu. Ministerija spėja, kad buvo surengta kibernetinė ataka.

Joje teigiama, kad ketinama steigti JAV karinę bazę Lietuvoje.

„Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas neplatino pranešimo spaudai apie ketinimą steigti JAV karinę bazę Lietuvoje. Tikėtina, kad tai yra kompleksinė kibernetinė-informacinė ataka. Šį įvykį tiria kompetentingos institucijos“, – rašoma pranešime.

Netikrame pranešime teigiama, kad Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nauseda pasiūlė pastatyti JAV karinę bazę Lietuvoje ir perkelti Incirliko oro bazėje laikomus taktinius branduolinius ginklus.

„Spalio mėnesį speciali karinė technika ir daugiau nei 500 JAV karių atvyks į Lietuvą, kad sukurtų JAV branduolinių ginklų dislokavimui reikiamą infrastruktūrą“, – teigiama netikroje naujienoje.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė sakė, kad melagingą pranešimą gavo kelios žiniasklaidos priemonės, NATO šalių įstaigos, diplomatinės atstovybės.

Pranešimas buvo siųstas iš tokio paties adreso, kuriuo informaciją žiniasklaidai platina URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas – media@urm.lt.

R. Jakilaitienė sakė, kad ministerija kreipėsi į Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą.

Lietuvos kariuomenės atstovas Laimis Bratikas BNS sakė, kad išpuolis sietinas su Jungtinių Valstijų bataliono atvykimu į Lietuvą.

„Tikėtina, kad ši tema bus dar daug kartų eskaluojama su siekiu diskredituoti“, – teigė kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus vedėjas.

Pasak jo, melagingą ministerijos pranešimą gavo ir Kariuomenės kanceliarija bei kai kurie ginkluotųjų pajėgų padaliniai.

Šią savaitę į Lietuvą atvyko pirmieji kariai iš pusmetį šalyje dislokuojamo JAV bataliono.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt