Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.19 07:00

Politikų reitingai: geros žinios Skverneliui, liūdniau Matijošaičiui ir Karbauskiui

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.10.19 07:00

Geriausiai vertinamų politikų sąraše premjeras Saulius Skvernelis surenka virš 50 proc. palankių vertinimų ir šiuo metu yra antroje vietoje, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

Pasak sociologo, populiariausiu politiku išlieka prezidentas Gitanas Nausėda. Jį palankiai vertina beveik 82 proc. gyventojų. Anot V. Gaidžio, G. Nausėdos rezultatas yra netgi šiek tiek geresnis, nei prieš 20 metų buvo Valdo Adamkaus.

„Kaip bebūtų, kiek geresnis buvo prezidentės Dalios Grybauskaitės rezultatas, kai ją išrinko 2009 metais“, – priduria sociologas.

Antroje vietoje tarp populiariausių politikų rikiuojasi premjeras Saulius Skvernelis, surenkantis virš 50 proc. palankių vertinimų.

„Šiuo metu jo reitingai yra labai neblogi. Rinkiminis laikotarpis jam buvo daugiau juodas, nes buvo labiau nepasitikima, nei pasitikima“, – komentuoja V. Gaidys.

Trečiojoje vietoje yra užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Jau antrą kadenciją jo reitingai išties aukšti“, – sako sociologas.

Ketvirtoje vietoje yra Virginijus Sinkevičius, kurio reitingas, anot V. Gaidžio, tapus eurokomisaru gerokai pagerėjo.

„Jo rezultatas pakilo beveik 10 procentinių punktų. Tokie pakilimai yra gana reti“, – tikina pašnekovas.

Kiek žemiau rikiuojasi Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Anot sociologo, ryškiai sumažėjo Kauno mero Visvaldo Matijošaičio reitingas.

„Jeigu prieš pusę metų politikų sąraše jis buvo pirmoje vietoje, šiuo metu jis yra labai toli nuo pirmos vietos ir jau šeštą mėnesį jo reitingas mažėja ir ypač sumažėjo šį mėnesį. Matyt, kad tai yra susieta su noru prie Kauno prijungti Kauno rajoną ar dar kitomis istorijomis. Kažkodėl jis neranda ėjimų, kurie būtų patrauklūs rinkėjams“, – atkreipia dėmesį sociologas.

Paskutinėje vietoje pagal populiarumą yra „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Prie nepopuliarių politikų, pasak sociologo, vis dar yra priskiriamas ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„R. Karbauskis jau senai yra vienas iš nepopuliariausių politikų, tačiau jis per daug dėmesio į tai nekreipia“, – sako jis.

Labiausiai pasitiki ugniagesiais

Remiantis visuomenės nuomonės tyrimu, institucija, kuria lietuviai pasitiki labiausiai, nekinta – ugniagesiai gelbėtojai (pasitiki beveik 90 proc.).

Lietuvos kariuomenę šiuo metu palankiai vertina 63 proc. gyventojų. V. Gaidžio teigimu, tai aukščiausias rezultatas per 20 metų.

„Tai nebuvo koks nors šuolis per mėnesį dėl tam tikros viešųjų ryšių akcijos – tai yra 20 metų tendencija“, – komentuoja sociologas.

Anot sociologo, paskutinėje vietoje – Seimas ir politinės partijos.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi