Lietuvoje

2019.10.18 14:14

Landsbergis: balsavimas dėl pirmalaikių Seimo rinkimų galėtų suteikti ramybės

Širinskienė: linkiu sėkmės renkant parašus, bet pirmalaikių rinkimų nebus
Jūratė Skėrytė, BNS, LRT TV naujienų tarnyba2019.10.18 14:14

Balsavimas dėl pirmalaikių Seimo rinkimų galėtų suteikti šiek tiek ramybės parlamento darbui, teigia didžiausios opozicinės konservatorių frakcijos lyderis.

„Mano siūlymas yra kaip tokį paskutinį egzaminą registruoti tą pirmalaikių rinkimų idėją, įtraukti ją į darbotvarkę po balsavimo dėl Seimo pirmininko, pabalsuoti, tikintis, kad gal tai įneš šiek tiek ramybės ir sumažins sumaišties“, – penktadienį Seime žurnalistams sakė Gabrielius Landsbergis.

Jis pripažino, kad nerealu tikėtis, jog Seimas nuspręstų pasileisti, mat tam reikia mažiausiai 85 balsų iš 141.

„Tikrai labai stipriai abejoju, kad „valstiečiai“ ją palaikys. Manau, kad tai, ko jie labiausiai bijo, tai visuomenės teismo, kuris įvyktų dabar, jeigu įvyktų rinkimai“, – teigė G. Landsbergis.

Valdantieji sako, kad likus vos metams iki rinkimų pirmalaikių tikrai nereikia, o chaosą Seime esą kelia pati opozicija.

„Tikrai galiu palinkėti sėkmės rinkti parašus, gal bus labiau užsiėmę ir kels mažiau destrukcijos Seime, bet puikiai suprantame, kad pirmalaikių rinkimų nebus. Seimas dirba kaip turi dirbti, svarstomas biudžetas, mes atsakomybę suprantame, opozicija, panašu, kad ne“, – sako viena „valstiečių“ lyderių Seime Agnė Širinskienė.

Pirmalaikių Seimo rinkimų idėją kelia opoziciniai liberalai.

Dar liepą Liberalų sąjūdžio atstovai Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Eugenijus Gentvilas registravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūloma paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus 2019 metų spalio 9 dieną.

Dabar, jų teigimu, Seimas galėtų būti renkamas sausį.

„Užgautų asmeninių ambicijų karai, vieši galios žaidimai paminant teisę ir sveiką protą, panašu, galutinai paralyžiavo ir diskreditavo šalies parlamentą“, – teigiama penktadienį išplatintame liberalų pranešime.

Jų nuomone, pirmalaikiai Seimo rinkimai tampa bene vienintele racionalia išeitimi iš dabartinio politinio cirko.

Antradienį Seime žlugo slaptas balsavimas dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Valdantieji „valstiečiai“ siekia, kitą antradienį pakartoti šį balsavimą.

Eiliniai Seimo rinkimai turi vykti 2020 metų spalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI