Lietuvoje

2019.10.19 07:00

Naujausiuose reitinguose „valstiečiai“ nusmuko į rekordines žemumas

ūgtelėjo Liberalų sąjūdžio populiarumas
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.10.19 07:00

Aplenkusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) tampa populiariausia partija šalyje, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys. Anot jo, ūgtelėjo ir Liberalų sąjūdžio populiarumas.

„Jeigu vertintume pastarųjų trejų metų periodą, jie dažniausia ir būdavo pirmi. Nors praėjusį mėnesį labai arti jų buvo „valstiečiai“, šiuo metu konservatorių rezultatas – ketvirtis balsuojančiųjų, kas yra labai neblogas rezultatas“, – komentuoja V. Gaidys.

Konservatorius palaikantys pasisakė beveik 16 proc. apklaustųjų.

Antroje vietoje rikiuojasi LVŽS, surenkanti 19 proc. nuo balsuojančiųjų ir 11 proc. nuo visų gyventojų. Sociologo teigimu, tai yra mažiausias šios partijos rezultatas per porinkiminį laikotarpį.

„Matoma mažėjimo tendencija. Paprastai valdančiosios partijos tuo ir pasižymi, kad jų rezultatai mažėja“, – kalba V. Gaidys.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys BNS sakė, kad tai prasčiausias LVŽS rezultatas nuo 2016 metų. Anot jo, nuo apsisprendusių už ką balsuoti gyventojų, „valstiečius“ spalį žadėjo rinktis 19 proc., o konservatorius – 26,7 proc. apklausos dalyvių.

Trečiojoje vietoje, anot pašnekovo, yra Socialdemokratų partija. Taip pat gana stabilus Darbo partijos ir „Tvarkos ir teisingumo“ rezultatas.

Pasak sociologo, reikiamą balsų barjerą pereitų ir Liberalų sąjūdis, surenkantis apie 8 proc. nuo balsuojančiųjų.

„Jų rezultatas per mėnesį pagerėjo. Galbūt tai susieta su nauja partijos pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, kurios reitingas yra gana neblogas“, – svarsto V. Gaidys.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt