Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.18 12:11

Karbauskis apie pirmalaikius rinkimus: opozicija šiurpsta, o mes nieko nebijome

Opozicijai prakalbus apie Seimo paleidimą bei pirmalaikius rinkimus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad tai dar vienas opozicijos oro virpinimas. R. Karbauskio teigimu, pati opozicija šiurpsta nuo minties apie pirmalaikius rinkimus, nes gali susiklostyti taip, kad tauta įvertinus „valstiečių“ nuveiktus darbus, išrinks lygiai tokią pačią valdančiąją daugumą.

„Mus išrinko ir mes padarysime tuos darbus, kuriuos įsipareigojome tautai iki galo. Aš suprantu, kad opozicijai baisiai skamba padidinti vaiko pinigai, didėjančios pensijos ir visi kiti dalykai. Opozicija nuo to tiesiog šiurpsta, o mes nieko nebijome... Mes vykdome savo įsipareigojimus, o žmonės nuspręs, kas juos geriau vykdė, ar ta valdžia, kuri buvo anksčiau, ar mes. Ateis laikas bus rinkimai, dabar šnekėjimas apie neeilinius rinkimus toks tuščias oro virpinimas. Jeigu pati opozicija dalyvautų balsavime ir leistume balsuoti ne pozicijai, o opozicijai slaptame balsavime, tai aš manyčiau, kad daugiau negu pusė opozicinių frakcijų narių balsuotų, kad pirmalaikių rinkimų nebūtų“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

LVŽS lyderis primena opozicijos elgesį antradienio balsavime dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Anot R. Karbauskio, jei opozicija iš tikrųjų manytų, kad valdantieji yra silpni, jie ramiai būtų sulaukę ketvirtadienio balsavimo dėl V. Pranckiečio.

„Kalbėjimas apie tai, kad reikia išankstinių rinkimų ir nebėra daugumos – juokingas. Valdančioji dauguma yra ir antradienį pati opozicija įrodė, kad ji yra. Todėl, jei būtų žinoję, kad tos daugumos nėra jie būtų laukę ketvirtadienio labai ramiai. Ir ketvirtadienį ramiai balsuojant Seime, be jokių ekscesų, opozicija būtų įrodžiusi, kad tos mūsų valdančiosios daugumos nėra. Kadangi jie žino, kad ta valdančioji dauguma yra. Ji stabili, stipri ir niekaip per tris metus nepavyko su mumis kažko padaryti, tai belieka savo gėdingą elgesį antradienį, pridengti šnekėjimu, apie tai, kad reikia paleisti Seimą“, – sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis teigia, kad kalbos apie Seimo paleidimą figūruoja tik frakcijų lyderių lūpose.

„Aš žinau, kaip mąsto žmonės, o tie visi pareiškimai yra frakcijos pirmininkų ir vadovų politinis žaidimas. Jei pašnekėtumėte su eiliniais opozicijos nariais, tai jie jokių rinkimų nenori, nes žino, kad tai nieko nepakeistų. Nes po sekančių rinkimų gali būti taip, kad mes turėsime lygiai tą patį Seime, kaip ir šiandien. Bet juk žmonės nuspręs, ne Karbauskis, ne Landsbergis, o tauta“, – teigia R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi