Lietuvoje

2019.10.18 12:01

Alytuje pavyko galutinai suvaldyti gaisrą, bet ekstremali padėtis paskelbta ir rajone

atnaujinta 13.05
Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.10.18 12:01

Alytuje trečiadienį kilusį padangų perdirbimo įmonės gaisrą penktadienį pavyko galutinai suvaldyti ir sustabdyti plitimą, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė.

„12.21 val. paskelbta gaisro lokalizacija. (...) Ugnis sustabdyta ir ji nebeplinta“, – kalbėjo L. Valauskienė.

Ji sakė, kad šiuo metu gaisravietėje dirba apie 50 ugniagesių.

Ekstremali padėtis paskelbta ir Alytaus rajone

Ekstremali padėtis dėl gaisro padangų perdirbimo gamykloje penktadienį paskelbta ir Alytaus rajone.

Kaip skelbiama savivaldybės pranešime, šiuo metu pakilęs smogas virš Miklusėnų ir Užubalių gyvenviečių.

„Kartu su Ekstremalių situacijų komisija lankiausi smogo paveiktose teritorijose. Gyventojams sudarome galimybę išvykti, bet per jėgą jų nepriversime palikti namų. Nuo durų prie durų vaikšto bendruomenių pirmininkai, seniūnaičiai, važinėja policijos pareigūnai instruktuoja gyventojus“ – pranešime cituojamas rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Miklusėnuose ir Užubaliuose šiuo metu dalijami respiratoriai, pirmenybė teikiama vienišiems senoliams, kurie negali pasirūpinti šia priemone dėl amžiaus ar lėšų stygiaus.

Rajono savivaldybė taip pat penktadienį paskelbė sudarysianti sąlygas žmonėms laikinai apsigyventi Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.

Ekstremalią padėtį dėl gaisro trečiadienį paskelbė ir Alytaus miesto savivaldybė.

Geriamo vandens tiekimas jo neturintiems alytiškiams bus atnaujintas baigus gesinti gaisrą

Pasak „Dzūkijos vandenų“ Ekonomikos ir plėtros departamento vadovo Tomo Valatkos, šiuo metu geriamas vanduo netiekiamas kiek daugiau nei 1,3 tūkst., daugiausia Putinų mikrorajono, gyventojų.

„Čia priklauso nuo gaisro eigos, nes kol reikalingas didelis vandens kiekis gesinimui, tol negalime atnaujinti. Kuo greičiau bus likviduotas gaisras, tai tuo greičiau galėsime atnaujinti geriamojo vandens tiekimą“, – BNS sakė T. Valatka.

Šiuo metu geriamojo vandens savo butuose neturintiems alytiškiams tiekiamas vanduo tiesiai iš gręžinio – jis netinkamas maisto gaminimui.

„Jame yra padidintas geležies kiekis. Jis sveikatai nėra kenksmingas, tačiau turi tokį prieskonį ir yra vos, vos gelsvas. Tas didelis geležies kiekis duoda šiokį tokį skonį“, – teigė specialistas.

Geriamas vanduo jo neturintiems gyventojams pristatomas specialiu „Dzūkijos vandenų“ transportu, tam sudarytas grafikas, kurį galima pasiekti įmonės interneto svetainėje.

„Sudarėme grafiką ir šeštadieniui bei sekmadieniui, nes panašu, kad ir savaitgalį to reikės dar. Atvažiuoja mūsų mašina ir žmonės su savo tara gali ateiti įsipilti vandens“, – sakė T. Valatka.

Aplinkos, sveikatos, vidaus reikalų ministrai gaisrą Alytuje apžiūrės sraigtasparniu

Aplinkos, sveikatos, vidaus reikalų ministrai gaisrą Alytuje, padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“, penktadienį apžiūrės kariniu sraigtasparniu.

Apie tai BNS informavo ministrų atstovai spaudai.

Kęstutis Mažeika, Aurelijus Veryga ir Rita Tamašunienė taip pat ketina susitikti su gyventojais, apžiūrėti gaisro teritoriją pėsčiomis ir apžvelgti padarinius.

„Ministras šiuo metu vyksta į gaisravietę Alytuje, kur dar kartą susitiks su atsakingais pareigūnais. Vėliau sraigtasparniu pakils apžiūrėt iš oro gaisravietės, Nemuno, apylinkių – kad geriau pamatyti, kur skleidžiasi teršalų debesys“, – sakė aplinkos ministro atstovas Justas Jaskonis.

Pasak Lietuvos kariuomenės atstovo Gintauto Ciunio, ministrai skris Karinių oro pajėgų sraigtasparniu „Dauphin AS365“.

Gaisras 2 tūkst. kvadratinių metrų pastate Pramonės gatvėje, Alytuje, kilo trečiadienio naktį.

Alytaus miesto savivaldybėje trečiadienį paskelbta ekstremali padėtis, evakuotas šalia esantis Medicininės reabilitacijos ir sporto centras.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika tai pavadino viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių Lietuvoje, o žala gamtai, pasak jo, gali siekti 5 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt