Lietuvoje

2015.08.12 11:46

Vėsuma užsuks tik trumpam

LRT Radijo naujienų tarnyba, LRT.lt2015.08.12 11:46

Išsiilgę gaivesnių orų turėtų nudžiugti – jau netrukus Lietuvą turėtų aplankyti kiek vėsesni orai. Sinoptikė Teresė Kaunienė LRT RADIJUI teigė, kad šaltesni orai turėtų aplankyti jau ketvirtadienį. Tiesa, jie neužsibus.

Išsiilgę gaivesnių orų, turėtų nudžiugti – jau netrukus Lietuvą turėtų aplankyti kiek vėsesni orai. Sinoptikė Teresė Kaunienė LRT RADIJUI teigė, kad šaltesni orai turėtų aplankyti jau ketvirtadienį. Tiesa, jie neužsibus.

Pasak sinoptikės, trečiadienis Lietuvoje bus dar karštesnis nei antradienis – daugumoje šalies vietų termometrai pavėsyje rodys net 30–34 laipsnius karščio. Tik pajūryje bus kiek vėsiau – apie 29 laipsnius.

Vakarinių ir centrinių šalies rajonų gyventojus gali pasitikti ir lietus – įdienojus šioje šalies dalyje daug kur iškils lietų ir perkūniją atnešantys kamuoliniai debesys. Nors vėjas bus nepastovus ir silpnas, tačiau perkūnijos metu vėjo gūsiai gali siekti ir 15–20 metrų per sekundę.

Naktis iš trečiadienio į ketvirtadienį numatoma debesuota, tad vis dar bus tvanku – 15–20 laipsnių. Tačiau ketvirtadienio dieną ypač kaisti nebeturėtų – per Lietuvą slinks šaltasis atmosferos frontas ir pamažu išgins tropinį orą – dieną temperatūra sieks 23 laipsnius. Karščiau bus pietiniuose šalies rajonuose – 28 laipsniai. Šią šalies dalį vis dar „kabins“ atmosferos frontas.

Penktadienį, nors ir nenumatoma lietaus, o saulė vis dažniau išlįs iš už debesų, bus vis dar gana vėsu – apie – 22–27 laipsnius šilumos.

Nors naktį iš penktadienio į šeštadienį oras atvės vos iki 11–16 laipsnių šilumos, tačiau, pasak sinoptikės, savaitgalį turėtų grįžti šalį trumpam apleidę karščiai.

„Vėl viskas iš naujo“, – apie savaitgalį grįžtančią kaitrą sakė T. Kaunienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.