Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.18 10:04

Įrengė pagalbos mygtuką, kuris padės apsisaugoti nuo agresyvių pacientų

Nuo agresyvių pacientų nukenčiantys ligoninių darbuotojai ėmė ieškoti būdų kaip apsisaugoti. Ypač sudėtinga situacija rajonuose, kur policijos ekipažų vos keli, o pagalbos laukti tenka keliasdešimt minučių. Biržų rajono ligoninė pasitelkė saugos tarnybą, kuri įrengė pagalbos mygtuką. Kilus pavojui saugos darbuotojai atvyksta per kelias minutes.

Agresyvūs, smurtaujantys ar apsvaigę pacientai – dažno ligoninės priimamojo kasdienybė. Respublikinės Panevėžio ligoninės vaizdo stebėjimo kamerų įrašuose užfiksuoti vaizdai tik dalis to, ką nuolat tenka patirti medikams.

„Jie smurtaujantys yra. Šie ligoniai kelia daug problemų. Ir personalas sunkiai su jais susitvarko. Negaliu teigti, kad tai yra vien ligoniai. Kartais tai būna lydintieji, kartais namiškiai“, – tikina Panevėžio ligoninės priėmimo skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė.

Panevėžio ligoninė tokiais atvejais kviečia policiją, tačiau ne visuomet ji greitai atvyksta. Jos laukiant tenka gintis patiems darbuotojams. Dar sudėtingiau – rajonų ligoninėse. Biržuose budi tik du policijos ekipažai. Todėl gydymo įstaiga pasitelkusi saugos tarnybą įrengė pagalbos mygtukus.

„Jeigu policijos ekipažas yra išvykęs toliau nuo miesto ribų, vykdo kažkokią užduotį, tai tenka palaukti ir gerą pusvalandį, o per tą laiką gali ir personalas nukentėt, ir aplinkiniai pacientai gali būti sužalojami“, – sako Biržų ligoninės direktorius Petras Bimba.

Nuo šiol medikai specialius pultelius nešiojasi visą darbo laiką.

„Kažkiek tai tikrai saugiau. Pavyzdžiui, prie kolegės Sandros buvo, tai paskambino sakė vyrai baisiai greit atvažiavo per 2–3“, – prisimena bendros praktikos slaugytoja Rasa Žemaitienė.

„Paspaudi mygtuką ir greitai sureaguoja, o tada telefonu reikėdavo skambinti, rinkti numerį – ilgiau užtrukdavo“, – tvirtina slaugytojos padėjėja Onutė Paškauskienė.

Saugos tarnyba pavojaus signalą iš ligoninės priskiria aukščiausiam lygiui, todėl reaguojama nedelsiant.

„Jeigu mes patys nesusitvarkom su šiuo dalyku, tai kviečiam įvairias specialias tarnybas, tarp jų – ir policija, bet dažniausiai mes patys susitvarkom“, – teigia saugos tarnybos vadovas Raimondas Lesutis.

Biržų ligoninė viena pirmųjų regione, įsirengė pagalbos mygtuką.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 1 min.:

Žinios. ES lyderiai nepakvietė Šiaurės Makedonijos ir Albanijos pradėti derybų dėl narystės
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi