Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.18 10:33

Vis garsiau kalbama apie pirmalaikius rinkimus, bet politologas nukerta – tai nevilties ženklas

LRT.lt, LRT RADIJAS 2019.10.18 10:33

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen ragina Seimą svarstyti pirmalaikių rinkimų galimybę. Jos teigimu, tai tampa bene vienintele racionalia išeitimi iš, jos teigimu, dabartinio politinio cirko, susidariusio dėl bandymo atleisto Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.

Anot V. Čmilytės-Nielsen, užgautų asmeninių ambicijų karai, vieši galios žaidimai paminant teisę ir sveiką protą, galutinai paralyžiavo ir diskreditavo šalies parlamentą.

„Užgautų asmeninių ambicijų karai, vieši galios žaidimai paminant teisę ir sveiką protą panašu, kad galutinai paralyžiavo ir diskreditavo šalies parlamentą. Liberalų nuomone, pirmalaikiai Seimo rinkimai tampa bene vienintele racionalia išeitimi iš dabartinio politinio cirko“, – rašoma penktadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Vis dėlto Mykolo Romerio universiteto docentas Virgis Valentinavičius LRT RADIJUI sako, kad „pirmalaikiai rinkimai visada yra nerealistinė opcija“.

„Kai pasigirsta tokie dalykai, tai reiškia, kad yra visiška neviltis. Tuomet pradedama svajoti apie nerealius dalykus. Tai nevilties ženklas“, – teigia politologas.

Žmonės Seime nėra linkę balsuoti už savo atlyginimų panaikinimą, sako V. Valentinavičius.

„Viltys pirmalaikiams rinkimams yra tuščios. Aišku, yra tokia situacija, nesveikos lygiosios, bet pirmalaikiai Seimo rinkimai – ne išeitis. Vienintelė išeitis vis dėlto yra kažkoks susitarimas. Bet koks sprendimas į bet kurią pusę Seime. Dabar blogiausia, kad nei viena, nei kita pusė“, – konstatuoja politologas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi