Lietuvoje

2019.10.17 22:37

Alytaus meras ramina gyventojus ir dėkoja žygdarbį atliekantiems ugniagesiams

naujausios žinios iš gaisravietės: atviros ugnies beveik nesimato
LRT.lt2019.10.17 22:37

Alytuje antrą parą tebegesinamas gaisras padangų perdirbimo įmonėje. Aplinkosaugininkai skelbia, kad pavojaus oro tarša miesto ir rajono gyventojams šiuo metu nėra.

Savo ruožtu Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ketvirtadienio vakarą pasidalijo naujausia informaciją ir sako, kad miesto gyventojai turėtų būti ramūs – ugniagesiai dirba pilnomis pajėgomis ir daro fantastišką darbą.

„Matau, su kokiu atsidavimu žmonės dirba. Kokie yra pavargę, purvini, negaili savo sveikatos vardan mūsų visų. <...> Noriu tikėti, kad šis įvykis bus pamoka, iš kurios visi kažko pasimokysime. Ir padarysime viską, kad daugiau tai nepasikartotų“, – rašo miesto meras socialinėje erdvėje.

Politiko teigimu, jo turimais naujausiais duomenimis, oro užterštumo miesto gyvenamosiose teritorijose nėra. Kaip smarkiai užterštas pramonės rajonas kol kas pasakyti negalima, nes naujausių matavimų dar nėra.

„Jei nesikeis vėjo kryptis, miesto gyvenamųjų teritorijų dūmai neturėtų pasiekti. Tačiau jei kas nors pasikeistų, pasistengsime jus informuoti kuo greičiau, sekite naujienas“, – rašo įvykius aktyviai sekantis miesto vadovas.

Mero teigimu, rytoj 06.30 val. dar kartą bus šaukiamas ekstremalių situacijų valdymo posėdis, po kurio bus informuota apie esamą situaciją ir pateiktos rekomendacijos.

„Ugniagesiai daro neįtikėtinus dalykus, kad gaisras kuo skubiau būtų neutralizuotas, atviros ugnies gaisravietėje jau beveik nesimato, bet yra vietų, kur ugnis vis dar prasiveržia. Sunkiasvore technika bandome atsikasti priėjimus, kad ugniagesiai gaisro židinį pasiektų iš visų pusių. Tikėkimės, kad ryte kylančių dūmų bus bent kelis kartus mažiau“, – teigia meras.

LRT.lt primena, kad milžiniškas gaisras Alytuje kilo trečiadienį paryčiais. Ugnis įsiplieskė daugiau nei 2 tūkst. kv./m. pastate, kur laikomos padangos.

Savivaldybėje paskelbta ekstremali padėtis, evakuotas šalia esantis Medicininės reabilitacijos ir sporto centras, darbą nutraukė aplink esančios įmonės.

Savo ruožtu aplinkos ministras Kęstutis Mažeika tai pavadino viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių Lietuvoje, o žala gamtai, pasak jo, gali siekti 5 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt