Lietuvoje

2019.10.17 18:18

Paulauskas apie chaosą Seime: o jei Pranckietis nesutiks su balsavimu, gal iš kabineto išves su policija?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.10.17 18:18

Valdantieji „valstiečiai“ pasiekė, kad kitą antradienį Seime būtų pakartota procedūra dėl parlamento pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo.

Už tai, kad balsavimas būtų kartojamas, balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo 45 ir keturi Seimo nariai susilaikė.

Šį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovės „valstietės“ Agnės Širinskienės siūlymą balsavimui teikė posėdžiui pirmininkavęs „valstietis“ Arvydas Nekrošius.

Savo ruožtu buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad tai, kas pastarosiomis savaitėmis vyksta parlamente – sunkiai suprantama situacija ir panašėja „į nesveiko konflikto pobūdį“.

„Teisiniai argumentai neveikia, logika irgi. Panašu, kad vyksta kerštas ir emocijos. Einama iki galo, nepaisant nieko“, – sakė A. Paulauskas, priminęs, kad Seimo statutas aiškiai sako, kad atstatydinti parlamento pirmininką bandyti galima tik kartą per sesiją.

Anot jo, atrodo, kad nesulaukus Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo, Seimas tiesiog balsavo buldozerio principu.

„Pažeidimą turėjo konstatuoti Etikos ir procedūrų komisija, tą sprendimą taip pat turėtų patvirtinti Seimas. Tačiau tas etapas buvo praleistas, patys tai padarė, be Etikos ir procedūros komisijos sprendimo“, – sakė A. Paulauskas.

Buvusio Seimo vadovo teigimu, visa ši vykstanti situacija primena stiprų asmeninį konfliktas ir kaip jau jis beišsispręstų, Seimo reputacijai tai populiarumo balų tikrai nepridės.

A. Paulauskas laidoje ironiškai prognozavo, kas būtų, jei su balsavimo rezultatais, kurie greičiausiai bus kitos savaitės posėdyje, nesutiktų dabartinis Seimo pirmininkas V. Pranckietis? Buvęs parlamentaras juokauja, galbūt tuomet tektų jau isikišti ir policijos pareigūnams, jei V. Pranckietis nenorėtų palikti pirmininko kėdės ir keltų ginčą.

„V. Pranckietis ginčys šios dienos sprendimą ir jeigu bus antradienį balsuojama ir jis bus atstatydinamas, tai kaip bus? Ar jis paklus, ar nepaklus? Tai gal bus policija kviečiama į Seimą? Išves V. Pranckietį iš kabineto? Aš neįsivaizduoju. Jis gali kreiptis į tą pačią Etikos ir procedūrų komisiją, gal ji pripažintų jo tiesą. Tai tada jis neišeitų iš kabineto. Na, čia galime prisižaisti iki absurdo“, – kalbėjo A. Paulauskas.

LRT.lt primena, kad antradienį nenumatytame posėdyje buvo surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu žlugo, jame dalyvavus tik 11 Seimo narių.

Procedūrą iš pradžių inicijavę valdantieji protestuodami balsavime nedalyvavo, nes procedūrą norėjo surengti ketvirtadienį, kai tikėjosi užsitikrinti reikiamą balsų skaičių.

Tam, kad Seimo pirmininkas būtų atstatydintas, reikėjo ne mažiau kaip 71 balso „už“.

„Valstiečiai“ V. Pranckietį kelis mėnesius ragino trauktis iš pareigų, nes pagal koalicijos partnerių susitarimą Seimo pirmininko postas turėtų atitekti „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis nesutinka trauktis pats, tvirtindamas, kad jo atstatydinimo siekia tik „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, kerštaudamas už neklusnumą.

„Laba diena, Lietuva“. Olandijoje – devynerius metus pasaulio pabaigos laukusi šeima
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt