Lietuvoje

2019.10.22 11:27

Greitosios darbuotojai, apvertę vežimėlį su pacientu, atsidūrė teisiamųjų suole

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.22 11:27

Kėdainių greitosios pagalbos medikas ir vairuotojas teisiami dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo, kai vežant sąmonės netekusį kėdainietį virto ratukai su neštuvais, o ligonis buvo sunkiai sužeistas.

Po operacijos mirusio vyro artimieji iš Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro siekia prisiteisti 200 tūkstančių neturtinės žalos. Greitosios medikas sako, įvyko nelaimingas atsitikimas ir kaltę neigia. Seime jau registruotas siūlymas, kad nuo kitų metų greitosios medicinos pagalbos brigadose dirbti ne du, kaip dabar, o trys darbuotojai.

Teisiamas greitosios medikas Vigintas Balsys gerai prisimena dieną, kai atvyko pas ligonį į namus. Jį sako radęs be sąmonės.

Su artimaisiais ir greitosios vairuotoju užkėlė jį ant neštuvų, juos – ant ratukų ir pajudėjo link automobilio. Netoli jo ratukai virto, ligoniui galva, sako, buvo praskelta.

Kėdainių ligoninėje gydytas ir Kauno klinikose galvos smegenų traumų skyriuje operuotas 85-erių vyras mirė beveik po savaitės. Dabar medikas ir vairuotojas teisiami už sunkaus sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo.

„Posėdyje buvo nukentėjusiųjų atstovo pateiktas prašymas dėl kaltinimo pakeitimo į sunkesnę veiką – tai yra dėl nužudymo dėl neatsargumo, tai teismas spręs“, – sako prokurorė Jurgita Česienė.

Velionio artimieji iš greitosios medikų darbovietės – Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro – siekia prisiteisti 200 tūkstančių eurų neturtinės ir beveik 2 tūkstančius turtinės žalos.

„Ta pati situacija yra gniuždanti. Aš jaučiuosi lyg pats kaltas būčiau“, – pasakoja sūnus Vitoldas Mscichauskas.

Teisiamieji tebedirba Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre, jo vadovai sako, kad atlikus auditą nustatyta, jog tai buvo nelaimingas atsitikimas.

„Ir tinkamai būklę įvertino, ir tinkamai elgėsi medikai toje situacijoje, kadangi ekspertizė tą patvirtino – medikų veiksmai buvo teisingi“, – tikina Kėdainių poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Laima Juodeikienė.

Teisiamas medikas sako, nelaimės nebūtų, jei ekipaže būtų buvęs dar vienas darbuotojas. Seime registruotas siūlymas, kad nuo kitų metų greitųjų brigadose būtų trys žmonės.

Plačiau žiūrėkite reportaže:

Žinios. Generalinė prokuratūra nusprendė: Remigijus Šimašius viršijo įgaliojimus
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt