Lietuvoje

2015.09.08 13:45

V. Ušackas ragina Lietuvą plėsti draugų ratą Rusijoje

BNS2015.09.08 13:45

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas teigia, kad Lietuva turėtų stengtis plėsti draugų ratą Rusijoje, o tam galėtų pasitarnauti aktyvesnis universitetų įsitraukimas.

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas teigia, kad Lietuva turėtų stengtis plėsti draugų ratą Rusijoje, o tam galėtų pasitarnauti aktyvesnis universitetų įsitraukimas.

Pasak diplomato, greito santykių normalizavimosi tikėtis sunku, tačiau Lietuva turi neįšaldyti ryšių, kurie nėra paveikti sankcijų, teikti paramą rusų pilietinės visuomenės atstovams.

„Gaila pripažinti, kad Lietuvos universitetai nerodo to aktyvumo, reiškiamo kitų ES valstybių narių, dalyvaujant bendrose studentų mainų, mokslo ir tyrimo programose su Rusijos universitetais. Tikiuosi, kad tai nėra, kaip kai kurie rektoriai man užsiminė, „politinio paskatinimo iš viršaus“ atsisakyti ryšių ir bet kokių santykių su Rusijos universitetais pasekmė“, – trečiadienį paskelbtame interviu dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė V. Ušackas.

„Kad ir kelių dešimčių Rusijos studentų mokymasis Lietuvos universitetuose duotų ne tik papildomų pajamų aukštosioms mokykloms, bet ir prisidėtų prie geresnio Lietuvos demokratinio ir laisvos rinkos pažangos pažinimo, o ilgainiui plėstų Lietuvos draugų ratą Rusijoje“, – teigė jis. Ambasadoriaus teigimu, šiemet, ES skyrus finansinę paramą, apie 3 tūkst. Rusijos studentų ir dėstytojų nuo 3 iki 9 mėnesių mokysis ar tobulins žinias ES universitetuose.

Anot V.Ušacko, Lietuvai taip pat svarbu „sumaniai plėtoti tarpregioninį bendradarbiavimą su tiesioginiais savo kaimynais – Karaliaučiaus sritimi“.

„Šiuo metu ES valstybės narės permąsto, kaip ateityje formuoti santykius su Rusija pripažįstant pasaulėžiūrų skirtumus, bet išliekant tarpusavyje priklausomiems prekybos, investicijų, energetikos bei tarptautinės politikos srityse. Matyt, mūsų santykiai bus mažiau ambicingi, bet labiau principingi ir pragmatiški“, – „Lietuvos žinioms“ sakė ambasadorius.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32