Lietuvoje

2019.10.17 15:45

Nausėda apie chaosą Seime nedaugžodžiavo: žaidimus geriau komentuoja Robertas Petrauskas

LRT.lt2019.10.17 15:45

Prezidentas Gitanas Nausėda, paklaustas, kaip vertina dabartinę situaciją Seime dėl pirmininko Viktoro Pranckiečio, teigia, kad ji yra „nepataisoma“.

„Man atrodo, kad žaidimus geriau komentuoja Robertas Petrauskas“, – ironizavo prezidentas, turėdamas omenyje sporto komentatorių R. Petrauską.

Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį atvyko į Briuselį, kur dalyvaus pirmajame savo Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime.

LRT.lt primena, kad parlamentas ketvirtadienį nusprendė iš naujo balsuoti dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstatydinimo iš pareigų. Šis balsavimas planuojamas kitą savaitę, antradienį.

„Prašome pakartoti balsavimą dėl Seimo pirmininko atleidimo kitos savaitės antradienio posėdžio metu, rytinio posėdžio metu“, – pažymėjo A. Širinskienė.

Už šį siūlymą balsavo 60 parlamentarų, iniciatyvos nepalaikė 45 Seimo nariai, susilaikė 4.

Tačiau kol valdantieji nutarė antradienį perbalsuoti dėl Seimo pirmininko V. Pranckiečio atstatydinimo, parlamento valdyba priėmė sprendimą, kad toks balsavimas būtų neteisėtas. Seimo statutas numato, kad dėl pareigūno atleidimo galima balsuoti tik kartą per sesiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt