Lietuvoje

2019.10.17 14:46

Liepsnojančios įmonės savininkas kratosi kaltės: žalą turėtų atlyginti nustatytas kaltininkas

žada kreiptis į policiją
Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.17 14:46

Alytuje tebegesinamas gaisras padangų perdirbimo įmonėje. Aplinkosaugininkai skelbia, kad pavojaus oro tarša miesto ir rajono gyventojams nekelia. Aplinkos ministro teigimu, atsakomybė dėl gaisro tenka įmonės savininkui. Šis policijos prašo pradėti ikiteisminį tyrimą, kodėl kilo gaisras.

Ugniagesiai naktį gesinimo darbus šiek tiek sulėtinę – dėl jų saugumo gesinta tik išorėje. Išaušus atvykusios naujos gelbėtojų komandos pradėjo dirbti ir pastatų viduje.

Ugnies plitimas suvaldytas, tačiau atvira liepsna dar dega ne vienas židinys. „Organizuotas produkcijos, esančios šalia gaisro židinio, išvežimas, toliau tiesiamos papildomos vandens magistralės tam, kad padidintume savo turimos gesinimo įrangos našumą. Toliau tikimasi spausti tą ugnį ir ją kažkokiu būdu atkirpinėti ir mažinti degimo plotą“, – daromus darbus vardija gaisro gesinimo štabo viršininkas Gediminas Šukšta.

Darbus šiek tiek apsunkina vandens trūkumas. Nutrauktas jo tiekimas aštuoniems artimiausiems daugiabučiams bei vienai mokymosi įstaigai. Vėjui pasisukus ir dūmus pučiant Pramonės rajono link, Ekstremaliųjų situacijų komisija rekomendavo gamyklų vadovams trumpinti darbo dieną arba išvis nedirbti.

Aplinkosaugininkai skelbia, kad oro tarša miesto ir rajono gyventojams pavojaus sveikatai nekelia.

„Yra vandens trūkumas, kadangi vieną tvenkinį, kuris buvo šilumos tinklų teritorijoje, išsėmėme ir išpylėme, vandentiekio vandenį, kiek galime, tiek padavinėjame, tačiau neužtenka jo. Stengsimės iš kitų vandenviečių“, – tikina Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad atsakomybė dėl gaisro ir jo padarinių – žala gamtai esą gali siekti 5 milijonus eurų – tenka įmonės savininkui.

Šis sako, kad gaisras kilo ne gamybos patalpose, o sandėliuose. Esą ten darbuotojai užeidavo nedažnai, o apsaugos įmonė neturėjo. Jis žada kreiptis į policiją, kad būtų pradėtas tyrimas dėl gaisro priežasčių.

„Labai didelis gaisras, gal yra ir kitos versijos, kurias tyrimo metu nustatys, aš kreipiuosi dėl įvykusio gaisro. Gaisras prasidėjo iš šitos pusės, kur yra mūsų sandėlių ūkis ir mes ten, jeigu vieną kartą per tris savaites apžiūrime, kažkokių priemonių atsivežame, mums nereikėjo čia nuolat būti“, – sako įmonės „Ekologistika“ savininkas Juozas Cicėnas.

Pasak įmonės vadovo, apie nuostolius kalbėti dar anksti, o žalą gamtai esą turėtų atlyginti nustatytas kaltininkas.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 04.50 min.:

Žinios. Valdantieji nepasiduoda ir ieško būdų, kaip balsavimą dėl Seimo pirmininko atstatydinimo padaryti negaliojantį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt