Lietuvoje

2019.10.17 19:04

Sinoptikės prognozė: savaitgalį džiugins 19 laipsnių šiluma, vėliau – permainos

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.10.17 19:04

Laukia itin šiltas savaitgalis, po kurio orai ims svyruoti – sulauksime tiek šiltų, tiek vėsesnių dienų, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Bobų vasaros užuomazgos prasidėjo dar pirmadienį, kai, pasak I. Marcinonienės, buvo sumuštas oro temperatūros rekordas.

„Praėjusią savaitę aukščiausia vidutinė oro temperatūra buvo trys laipsniai šilumos, o šiomis dienomis ji siekia apie dvidešimt“, – sako LRT RADIJO pašnekovė.

Nors ketvirtadienį oras kiek atvėso, anot I. Marcinonienės, slėgis ims kilti, anticiklonas ir aukšto slėgio sritis sustos rytuose, todėl penktadienį į šalį sugrįš šiluma.

„Ir vėl susiklostys bobų vasarai būdinga situacija. Gal 20 laipsnių ir nesulauksime, bet oro temperatūra svyruos tarp 13 ir 18 laipsnių šilumos. Penktadienį dar vis numatomas trumpas lietus, tačiau saulėtų properšų bus gerokai daugiau. Vėjas bus kiek silpnesnis“, – teigia pašnekovė.

Sinoptikės teigimu, savaitgalį orai taip pat džiugins.

„Kadangi esant geram orui nebuvo itin smagu dirbti, savaitgalį bus visos sąlygos keliauti į gamtą ir nudirbti paskutinius likusius darbus darže ar sode. Temperatūra naktį svyruos tarp 8–13, dienomis – 14–19 laipsnių šilumos. Naktimis galimas rūkas. Tiek naktį, tiek dieną vietomis gali nestipriai palyti“, – sako ji.

Pirmadienį, anot pašnekovės, saulės dar turėtų būti tikrai nemažai, tačiau į vakarą dangus ims niauktis.

„Naktis iš pirmadienio į antradienį turėtų būti gana lietinga. Manau, jog žemaičiams ir šiaurės Lietuvai klius daugiau, o aukštaičiams mažiau lietaus, tačiau dieną šaltasis atmosferos frontas praeis per visą Lietuvą ir vėjai pūs iš šiaurės vakarų. Naktys bus vidutiniškai šiltos, bet dienos jau tik gaivios – 17 laipsnių turbūt jau neturėsime“, – teigia I. Marcinonienė.

Sinoptikės teigimu, nuo antros savaitės pusės orai pasidarys labai permainingi. „Bus matomos tam tikros šilumos ir šalčio bangelės“, – sako ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.