Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.11 23:06

Seimo NSGK domėjosi visaginiečių nuotaikomis

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai lankėsi Visagine ir domėjosi, kokiomis nuotaikomis gyvena daugiataučio miesto gyventojai, ar nėra bandymų kurstyti tautinę nesantaiką.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai lankėsi Visagine ir domėjosi, kokiomis nuotaikomis gyvena daugiataučio miesto gyventojai, ar nėra bandymų kurstyti tautinę nesantaiką.

Parlamentarai nusprendė iš pirmų lūpų išgirsti, ar tiesa, kad čia būta bandymų pasinaudoti geopolitine situacija ir sudrumsti gyventojų nuotaikas.

„Žinau, kad yra kuriamos visokios visuomeninės organizacijos, kurios norėtų antrąją kalbą įteisinti rusų, ekologijos pagrindu organizuoti visuomeninį judėjimą, kuris kontroliuos (IAE – red.) uždarymo darbus. Daug tokių keistų organizacijų, kurios, mūsų žiniomis, organizuojamos iš Rusijos“, – pasakojo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

„Kai kurie tarybos nariai ir ne tik tarybos nariai norėjo užregistruoti tokią visuomeninę organizaciją, bet šiandien taryba pasiūlė jiems sukurti darbo grupę, sprendimu patvirtinti taryboje, kad jei galėtų kontroliuoti Ignalinos atominės elektrinės uždarymo klausimus, renovaciją ir kitus svarbius klausimus, kurie yra mums labai svarbūs“, – pasakojo Visagino merė Dalia Štraupaitė.

Komiteto nariai tikina, jog būta vietos politikų pastangų, kad Seimas priimtų tautinių mažumų įstatymo pataisas ir rusų kalbą pripažintų antrąją valstybine kalba. O kandidatai į Visagino merus tai žadėjo įvykdyti.

„Tie žmonės, kurie mūsų tarnybos yra žinomi, patys perdaug nesislepia, leidžia įvairius laikraščius , platina juos Visagine, kelia šurmulį, pagrįstą tautine nesantaika, bet dabar, matosi, palaikymo nesulaukia“, – sakė NSGK narys Arvydas Anušauskas.

Kai kurie verslininkai tikina jau pajutę žmonių iš Rusijos susidomėjimą Lietuvos verslu ir netgi nukentėję nuo jų.

„Yra žmonių grupė ,kuri iki „Vilstatos“ užgrobė keletą įmonių ir jas privedė iki bankroto, dabar jie užvaldė „Vilstatą“, o už jų nugaros – Rusijos verslininkai“, – pasakojo buvęs „Vilstatos“ direktorius Osman Kacijev.

Per dvidešimt tris tūkstančius gyventojų turinčiame Visagine –  43 tautybių žmonės, daugiausia – rusakalbių. Kalbinti visaginiečiai tikina jokios įtampos nejaučiantys.

„Kaip mus turėtų paveikti Ukrainos įvykiai – nematau jokios įtakos. Nėra jokių neramumų, visos tautybės gyvena draugiškai“, –pasakojo visaginietis Jevgenij Zanebovič.

„Šiandien – viena valdžia, rytoj – kita, niekas nepasikeitė ir negali pasikeisti. Prie bet kurios valdžios nesikeičia, mes civilizuota respublika“, – sakė kitas miesto gyventojas Aleksandr Šinkevič.                       

Seimo NSGK nariai lankėsi ir Ignalinos atominėje elektrinėje. Pasak komiteto vadovo, neužfiksuota problemų dėl šio strateginio objekto darbuotojų lojalumo, tačiau tai reikia stebėti nuolat.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi