Lietuvoje

2019.10.17 10:47

Seime kelią skinasi įstatymo pataisos įteisinti apsikeitimą šnipais

atnaujinta 11.32
Dainora Karklytė, ELTA2019.10.17 10:47

Seimas po pateikimo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis būtų keičiamas Baudžiamojo kodekso straipsnis, detalizuojantis galimybę teisiniu keliu sugrąžinti užsienyje esančius lietuvius, nuteistus už šnipinėjimą. Vienas iš projekto tikslų taip pat yra šnipų apsikeitimo su kita valstybe galimybės sudarymas.

Už įstatymo projektą balsavo 100 Seimo narių, balsavusių prieš nebuvo, o susilaikė 5 parlamentarai.
Konservatorius Laurynas Kasčiūnas posėdžio metu teigė projektą palaikysiąs, tačiau atkreipė dėmesį į, pasak jo, ne geriausiai pasirinktą laiką projekto priėmimui.

„Tokie įstatymų projektai turėtų eiti ne tada, kai suplanuotas apsikeitimas ir jau yra kilęs ažiotažas, bet savu laiku. Šioje vietoje man šiek tiek nesuprantamas kontekstas pirmiausia ir tikrai reikia įsiklausyti į tuos žmones, kurie kalba apie tai, kad politinės valios ir dabar užtektų įgyvendinti visa tai, kas yra sugalvota“, – sakė L. Kasčiūnas.

Projekto iniciatorius Dainius Gaižauskas kolegai atsakė, kad jų abiejų atstovaujamame Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete dar prieš mėnesį buvo aptartos socialinės ir kitos garantijos asmenims, kuriuos ketinama susigrąžinti.

„Sakyti, kad tai dabar susiję su tam tikrom aktualijom... Tikrai nesiečiau. Kad jomis dabar, užregistravus pataisą, gali būti pasinaudota, tai tik sveikintinas dalykas, nes mes vienaip ar kitaip prisidėtume prie susigrąžinimo, nes tie procesai dabar ir vyksta. Mes būtume tie, kurie padėtume apsispręsti. Aš tikrai labai džiaugčiausi“, – replikavo D. Gaižauskas.

Projektu siūloma apibrėžti Lietuvos prezidento teisę suteikti malonę dėl šnipinėjimo nuteistiems asmenims.

Teikiamo projekto siūlymu, nuteistasis gali būti atleistas nuo visos ar dalies bausmės atlikimo, jeigu prezidentas patenkina jo malonės prašymą. Taip siūloma nustatyti, kad malonė galėtų būti taikoma asmenims, nuteistiems už Baudžiamojo kodekso 119 straipsnyje įtvirtintos veikos padarymą, siekiant, susitarus su atitinkama užsienio valstybe, sugrąžinti į Lietuvos Respubliką toje užsienio valstybėje esantį (-ius) Lietuvos Respublikos pilietį (-ius), prieš kurį (-iuos) dėl to, kad jis (jie) veikė Lietuvos valstybės interesais siekdamas (-i) prisidėti prie nacionalinio saugumo užtikrinimo, toje užsienio valstybėje vykdomas baudžiamasis persekiojimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt