Lietuvoje

2019.10.17 10:10

Surinko parašus: iš pareigų nesitraukiančiam Žemaitaičiui grasina atstatydinimu

Modesta Gaučaitė, LRT.lt, BNS2019.10.17 10:10

Nepavykus nušalinti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, aiškėja, ko toliau imsis „valstiečiai“. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad Seime surinkti parašai dėl nepasitikėjimo parlamento vicepirmininku „tvarkiečiu“ Remigijumi Žemaitaičiu.

Apie tai, kad parašai bus renkami Ramūnas Karbauskis pranešė dar trečiadienį. Ketvirtadienį aiškėja, kad reikalinga minimali 29 parašų riba yra surinkta. Tiesa, atstatydinimui dar reikalingas Seimo balsavimas.

Parašus renkanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotoja Aušrinė Norkienė BNS sakė, kad nepasitikėjimo iniciatyvą jau parėmė per 40 parlamentarų.

R. Žemaitaitis ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė kol kas neketinąs pats trauktis iš pareigų, nes šį postą jis užima pagal galiojančią koalicijos sutartį.

„Koalicinė sutartis yra. Jos, berods, 14 punktas aiškiai sako, kad jeigu planuojama nutraukti koalicijos sutartį, partneriai pirmiausia geranoriškai bando išspręsti esamus nesutarimus, po to prieš 30 dienų įspėja ir jeigu nepavyksta, mes ją nutraukiame“, – teigė jis.

R. Žemaitaitis, iširus „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai liko dirbti Mišrioje Seimo narių grupėje, bet iš posto Seimo vadovybėje nepasitraukė. Be to, antradienį valdyboje jis pritarė, kad neeiliniame posėdyje būtų balsuojama dėl V. Pranckiečio atstatydinimo. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tai vadino išdavyste.

Ketvirtadienį ryte paaiškėjo, kad jau yra renkami parašai jo atstatydinimui. Negana to, visai netrukus paaiškėjo, kad surinktas pakankamas parašų skaičius. Kokiu pagrindu renkami parašai, R. Karbauskis neatskleidė: „Tekstas bus. Lygiai taip pat, kaip Seimo pirmininko atveju, Seimo daugumai užtektų balsų.“

Pats R. Žemaitaitis neskuba komentuoti parašų surinkimo. „O jūs juos matėte? Pirma tegul parodo, tada komentuosime“, – juokėsi R. Žemaitaitis.

Antradienį vakare posėdžiavusi „Tvarkos ir teisingumo“ valdyba nutarė, kad R. Žemaitaitis kol kas neturėtų savo noru trauktis iš pareigų. Tai turėtų spręsti, jei iki to laiko jis nebus nušalintas, lapkričio viduryje besirenkanti partijos taryba.

Didino vicepirmininkų skaičių

Liberalas Eugenijus Gentvilas, komentuodamas parašų rinkimą ir planus atstatydinti R. Žemaitaitį, priminė, kad patys „valstiečiai“ siekė, kad būtų padidintas Seimo vicepirmininkų skaičius ir kad viena šių vietų būtų suteikta ne kam kitam, o R. Žemaitaičiui.

„Kreivai žiūriu, Žemaitaitis nebuvo mano proteguojamas kandidatas, buvo specialiai padidintas Seimo vicepirmininkų skaičius tam, kad Žemaitaitį pritrauktų ir patys valdantieji savo balsais jį pritraukė, tuo pačiu lyg sustiprino savo koaliciją.

Čia jų problemos, aš nežadu kištis į jų problemas, greta to, sakydamas, kad Žemaitaitis išimtine tvarka tapo Seimo pirmininku, gavo malonią dovaną iš valdančiųjų. Jų reikalas. Jie dalina dovanas, jie jas ir atiminėja“, – komentavo E. Gentvilas.

Pildoma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt