Lietuvoje

2019.10.17 09:36

Karbauskis: Seimo pirmininko klausimas biudžeto priėmimui netrukdys

ELTA 2019.10.17 09:36

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad Seimo pirmininko atstatydinimo klausimas netrukdys biudžeto priėmimui. Biudžetas, tikina jis, išlieka pagrindinis prioritetas Seimo darbotvarkėje.

„Pagrindinis prioritetas yra biudžetas ir tie įstatymai, kuriuos mes turime priimti su biudžetu, čia diskusijos nėra. Seimo pirmininko klausimas mums nemaišo priiminėti sprendimų, kurie yra numatyti. Mes tikrai prioriteto tame (atleidžiant Seimo pirmininką. – ELTA) nematome“, – „Žinių radijo“ laidoje teigė R. Karbauskis.

Visgi LVŽS lyderis sakė tikįs, kad ateinanti trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija priims sprendimą, jog neeilinis posėdis dėl Seimo pirmininko atstatydinimo buvo neteisėtas.

„Šioje situacijoje mes tikrai niekur neskubame, mes viską darome tvarkingai, dabar mūsų pagrindinis prioritetas yra biudžetas‘‘, – tikino pašnekovas, pabrėždamas, kad visi darbai yra daromi iš eilės. R. Karbauskis yra įsitikinęs, kad Seimo pirmininkas pasikeis greitai.

ELTA primena, kad antradienį Seime žlugo V. Pranckiečio atstatydinimo procedūra. Neeilinio posėdžio metu balsavime dalyvavo tik 11 parlamentarų. Už tai, kad V. Pranckietis būtų atleistas iš Seimo pirmininko pareigų balsavo 3 Seimo nariai, 7 buvo prieš, 1 biuletenis buvo sugadintas.

Valdantieji planavo, kad V. Pranckiečio atleidimo iš Seimo pirmininko pareigų klausimas bus įrašytas į ketvirtadienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę. Vis dėlto pačiam V. Pranckiečiui paprašius, balsavimas buvo surengtas antradienį nenumatytame Seimo plenariniame posėdyje, kurį sušaukė Seimo valdyba. Seimo narė „valstietė“ Agnė Širinskienė posėdžio metu pastebėjo, kad Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius