Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.17 07:35

Alytaus meras: aplink užsidegusią gamyklą esančios kitos įmonės sustabdė savo veiklą

Mažeika: visa atsakomybė tenka įmonei; atnaujinta 13.20 val.

Aplink trečiadienį Alytuje užsidegusią padangų perdirbimo gamyklą „Ekologistika“ esančios kitos įmonės ketvirtadienį dėl kenksmingų dūmų sustabdė savo veiklą, teigia miesto meras Nerijus Cesiulis. „Ten, kur šiuo metu pasklidę dūmai, aplink gaisro teritoriją, nedirba beveik visos įmonės. Ir didžiosios įmonės „Snaigė“, „Koslita“, „Lanksti linija“ šiuo metu yra uždarytos“, – BNS sakė Alytaus meras.

Savivaldybė ketvirtadienį išplatino rekomendacijas Pramonės rajone esančioms įmonėms stabdyti veiklą dėl juntamo aitraus dūmų kvapo.

Laiškai su rekomendacijomis buvo išsiųsti apie 150-imt įmonių.

„Skaičiuojama, kad nedirba ne šimtai, o tūkstančiai žmonių. Dabar tikrai gerokai daugiau nei tūkstantis žmonių toje teritorijoje esančiose įmonėse nedirba“, – teigė N. Cesiulis.

Vien „Snaigėje“, „Koslitoje“ ir „Lanksčioje linijoje“ dirba apie 900 darbuotojų.

Kaip ketvirtadienį skelbia naujienų portalas Alytausgidas.lt, savo veiklą stabdo keliolika netoli gaisravietės esančių įmonių, tarp jų – ir po kelis šimtus darbuotojų turinčios siuvimo įmonės „Haltex“, „Kirptė“ bei baldų gamintoja „Jakobsen Home“.

K. Mažeika: atsakomybė tenka įmonės sąvininkui

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad atsakomybė dėl padangų perdirbimo įmonėje Alytuje kilusio gaisro pirmiausia tenka įmonės savininkui.

„Pirmiausia yra savininko atsakomybė atsakyti už savo turtą, medžiagas, kurios ten buvo laikomos, ir pačios priežasties išaiškinimas. Teko girdėti iš viešosios erdvės, kad turtas apdraustas, ar veikla buvo apdrausta, bus išsiaiškinta. Kažkokią dalį dengs draudimas. Pagrindinė atsakomybė tenka pačiam savininkui, kuris veiklą vykdė ir jos nesukontroliavo, ir kilo tas gaisras“, – Seime ketvirtadienį sakė K. Mažeika, atsakydamas į opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko klausimą, kaip Vyriausybė ketina padėti kompensuoti dėl gaisro patirtą žalą gyventojams ir miestui.

„Tai nėra potvynis ar kažkokia gamtos situacija, dėl kurios atsitiko tokia pasekmė. Tai žmogaus veikla. Visa atsakomybė tenka savininkui, akcininkams ir visiems, kuriems susiję su ta įmone. Pirmiausia žalą turi atlyginti jie“, – teigė K. Mažeika.

Gaisras gesintas visą naktį

Ugniagesiai per naktį gesino gaisrą padangų perdirbimo įmonėje Alytuje. Ketvirtadienį jie tęsia gesinimo darbus. Pasak jų, ugnies plitimas sustabdytas, tačiau pastatas nebėra stabilus. Ketvirtadienio rytą susirinkę Alytaus politikai nusprendė, kad uždaryti mokyklas Alytuje nebūtina.

„Kadangi pastatų konstrukcijos naktį ėmė „šaudyti“ ir gali būti, kad ims kristi ir virsti, tai tiesiog ugniagesiai turi būti atsargūs. Šiuo metu likę nedideli židiniai, dūmų kiekis sumažėjęs tikriausiai dešimtimis kartų. Vėjo kryptis miestui dėkinga, nes pučia nuo miesto. Dabar ji kinta ir pučia Daukšių gyvenvietės link, o anksčiau pūtė Miklusėnų“, – pasakoja Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Ugniagesiai sako, kad prašvitus vertins pastato būklę.

Kaip skelbia Alytausgidas.lt, į medikus Alytuje į medikus kreipėsi dvi moterys, kurios savo pablogėjusią sveikatą siejo su gaisru.

Pranešama, kad kol kas vandens neturi dalis Putinų mikrorajono gyventojų.

Meras informavo, kad nebus stabdomas švietimo įstaigų darbas, o Pramonės rajone įsikūrusios įmonės perspėjamos, kad pajutus nemalonius kvapus darbas turėtų būti nutrauktas.

„Miestas bunda įprastu rėžimu, mieste kvapų nėra. Švietimo ir mokymo įstaigos dirbs pilnu pajėgumu. Įmonėms, kurios dirba Pramonės rajone, atvykus ryte ir pajutus patalpose nemalonų kvapą, ekstremalių situacijų valdymo komisija rekomenduoja bent laikinai nedirbti“, – tikina meras.

Apie 8.00 valandą Alytuje ėmė lynoti. Kaip teigia ugniagesiai, tai jų gesinimo darbams nelabai turi įtakos, tačiau teigiama, kad lietus turėtų sumažinti toksinių medžiagų ore.

Aplinkosaugininkai ragina aplink įvykio vietą neskinti obuolių, atsakingai vartoti vandenį, nes jau plika akimi pastebimos nuo gaisro vietos vėjo atneštos juodos apnašos.

Įvykio vietoje naktį dirbo apie 50 ugniagesių.

Oro užterštumas Alytaus miesto ir rajono gyventojams pavojaus sveikatai nekelia

Oro užterštumas ketvirtadienį Alytaus miesto ir rajono gyventojams pavojaus sveikatai nekelia, pranešė Aplinkos apsaugos agentūra.

„Oro užterštumas matavimų vietoje yra sumažėjęs ir neviršija normos, todėl gyventojų sveikatai pavojaus nėra. Teršalų išsisklaidymui padeda palankios meteorologinės sąlygos, lietus ir vidutinio stiprumo vėjas“, – rašoma pranešime.

Mobili agentūros laboratorija oro kokybė matavo Naujosios ir Jurginų gatvių sankryžoje, į šiaurę nuo šiuo metu gaisro padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“.

Matavimo vieta buvo pasirinkta atsižvelgiant į vyraujančią vėjo kryptį, teigiama pranešime.

Ypač didelė ir normas viršijanti sveikatai pavojingų kietųjų dalelių KD10 ir KD2,5 koncentracija buvo fiksuota trečiadienį, apie 15-ą valandą, tačiau vėliau ji sumažėjo iki nepavojingos ribos.

„Aplinkos apsaugos agentūros nuomone, padidėjusi šių teršalų koncentracija ore buvo nuo gaisro pradžios iki 23 valandos vakaro“, – rašoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad kitų oro teršalų – azoto dioksido, sieros dioksido, anglies monoksido, benzeno, ozono – koncentracijos buvo vidutinės ir neviršijo nustatytų ribinių verčių.

Dėl gaisro Alytuje paskelbta ekstremalioji padėtis. Gaisras padangų perdirbimo įmonėje kilo naktį iš antradienio į trečiadienį. Kol kas neaišku, kas sukėlė gaisrą, tačiau įmonės vadovas linkęs atmesti padegimo versiją. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad tai viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių Lietuvoje. Žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi