Lietuvoje

2019.10.17 06:45

Nausėda atvyko į Briuselį dalyvauti pirmajame ES viršūnių susitikime

atnaujinta 12.59
Vaidotas Beniušis, BNS2019.10.17 06:45

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį atvyko į Briuselį, kur dalyvaus pirmajame savo Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime.

Europos Vadovų Taryboje valstybių ir vyriausybių vadovai tarsis dėl Britanijos pasitraukimo iš bendrijos ir būsimo europinio biudžeto.

Prieš bendrą posėdį G. Nausėda dar dalyvaus Baltijos ir Šiaurės šalių vadovų susitikime pozicijoms suderinti.

Europos Vadovų Taryba numato aptarti derybas su britais dėl pasitraukimo sąlygų. Tai paskutinis suplanuotas viršūnių susitikimas iki numatytos spalio 31-osios „Brexit'o“ datos.

Didžiausia kliūtis pasiekti susitarimą dėl pasitraukimo sąlygų yra nesutarimai, kaip išvengti realios sienos tarp Europos Sąjungos narės Airijos ir Jungtinei Karalystei priklausančios Šiaurės Airijos provincijos.

Susitikimo išvakarėse dėl šio klausimo dar vyko intensyvios derybos.

Antrąją viršūnių susitikimo dieną, penktadienį, ES lyderiai pradės derybas dėl 2021-2027 metų bendrijos biudžeto projekto.

Jokių galutinių sprendimų šiuo klausimu penktadienį nesitikima, o dauguma diplomatų mano, kad derybos nusikels į kitus metus.

Lietuva siekia, kad ES biudžetas būtų kuo didesnis, nori užsitikrinti didesnes išmokas žemdirbiams ir nori apsisaugoti nuo drastiško vadinamųjų sanglaudos lėšų mažėjimo – ši parama skiriama mažinti skurdesnių regionų ekonominį atsilikimą.