Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.16 17:38

Juozas Imbrasas ir Algimantas Dumbrava paliko „tvarkiečių“ partiją

atnaujinta 19.50

Partiją „Tvarka ir teisingumas“ paliko du parlamentarai Juozas Imbrasas ir Algimantas Dumbrava, prieš mėnesį pasitraukę iš „tvarkiečių“ frakcijos ir prisijungę prie frakcijos „Lietuvos gerovei“.

„Pasitraukė J. Imbrasas iš partijos ir A. Dumbrava“, – žurnalistams trečiadienį po partijos valdybos posėdžio sakė „tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis.

Pasak jo, A. Dumbrava planuoja kitų metų Seimo rinkimuose kandidatuoti su valdančiaisiais „valstiečiais“.

Antradienį iš „tvarkiečių“ gretų išėjo frakcijos „Lietuvos gerovei“ lyderis Vytautas Kamblevičius, ketinantis jungtis į politinę jėgą kartu su filosofu Arvydu Juozaičiu.

Šiuo metu vienintelis frakcijai „Lietuvos gerovei“ priklausantis „tvarkietis“ yra Kęstutis Bartkevičius.

Rugsėjį iširus „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai, partijos pirmininkas R. Žemaitaitis dirba Mišrioje Seimo narių grupėje.

Jis tvirtino, kad naujos partijos kūrimas vyksta pagal planą.

„Buvo nuspręsta toliau laikytis savo grafiko, kad (...) vedame derybas su tais politikais ir visuomeniniais veikėjais, kurie galėtų jungtis prie naujos partijos“, – kalbėjo „tvarkiečių“ lyderis.

Pasak jo, su keliais kandidatais jau artėjama prie susitarimo, o nauja partija gali būti įsteigta per artimiausius du ar tris mėnesius.

Buvęs „tvarkiečių“ pirmininko pirmasis pavaduotojas V. Kamblevičius tvirtino, kad maždaug 20-čiai partijos skyrių pristatė galimybę jungtis ne į naują R. Žemaitaičio partiją, o į A. Juozaičio politinę jėgą.

R. Žemaitaitis tikino, kad V. Kamblevičiui „Tvarkos ir teisingumo“ suskaldyti nepavyks, partiją gali palikti nebent pora šimtų žmonių.

„Kamblevičius kiek sakė skyrių, 20? O kiek skyrių išvedė? Nulį. Koks skyriaus pirmininkas eis į nežinią, į kažkokį ežiuką rūkę, kur nežino, kas yra“, – sakė politikas.

R. Žemaitaičio teigimu, apsvarsčius partijos likimą koalicijoje nuspręsta klausimą perkelti į lapkričio tarybos posėdį, kai bus galima detaliau panagrinėti, į kiek „Tvarkos ir teisingumo“ pasiūlymų atsižvelgta Vyriausybei rengiant 2020 metų valstybės biudžeto projektą.

Naują partiją „tvarkiečiai“ nutarė kurti rugsėjo pabaigoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi