Lietuvoje

2013.01.29 10:29

Lazdijų rajone nustatytos nerūkymo zonos, tik dar nepažymėtos

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“2013.01.29 10:29

Daugėjant rūkančių nepilnamečių, Lazdijų rajono savivaldybė nuo sausio užsimojo juos drausminti ribodama rūkymo zonas. Tačiau lig šiol viešose vietose apie tai jokių informuojančių ženklų nėra, todėl policija rūkančiųjų bausti neskuba. Valdininkai tikina ženklus pastatysiantys dar šią savaitę.

Daugėjant rūkančių nepilnamečių, Lazdijų rajono savivaldybė nuo sausio užsimojo juos drausminti ribodama rūkymo zonas. Tačiau lig šiol viešose vietose apie tai jokių informuojančių ženklų nėra, todėl policija rūkančiųjų bausti neskuba. Valdininkai tikina ženklus pastatysiantys dar šią savaitę.

Nuo sausio 1-osios Lazdijų rajone paskelbtos kelios nerūkymo zonos – dūmo traukti negalima Lazdijų ir Veisiejų pagrindinėse aikštėse, parkuose, rekreacinių zonų paplūdimiuose, ten, kur driekiasi dviračių takai, žaidimų aikštelėse.

Iki sausio rūkyti buvo draudžiama ugdymo ir švietimo įstaigų teritorijose bei nepilnamečiams iki 18 metų viešose vietose.  

„Pedagoginė psichologinė tarnyba 2010 metais atliko tyrimą, apklausė 3–4 ir 10–12 klasių mokinius. Paaiškėjo, kad vidutiniškai rūko apie 13 proc. 3–4 klasių mokinių, 10–12 klasėse – apie 70 proc. mokinių. Aišku, kodėl rūpinamės nepilnamečių sveikata“, –  sako Lazdijų r. savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Daiva Gorochovenkienė.

Nors draudimas rūkyti Lazdijų rajono viešose vietose galioja beveik mėnesį, informuojančių ženklų apie tai kol kas nėra. Pasak savivaldybės vadovų, užtrukus 50-ies informacinių ženklų pirkimo viešajam konkursui, juos žadama pastatyti tik kito mėnesio pradžioje. 

Policijos pareigūnai sako kol kas atlaidžiai žiūrintys į rūkalius nerūkymo zonose.

„Kol nepažymėtos zonos, mes nebaudžiam. Įspėjam asmenis, kad čia bus nerūkymo zona, ir prašome nerūkyti. [Taip pat perspėjame], kad ateityje, jeigu rūkys, gali būti taikoma nuobauda. Numatyta sankcija – įspėjimas arba bauda iki 50 litų. Mūsų tikslas – kad asmenys kuo mažiau rūkytų ir būtent viešose vietose, kad neskatintų kitų, ypač jaunų žmonių, pradėti rūkyti“, – teigia Lazdijų r. policijos komisariato viršininkas Valdas Vabuolas.

Lazdijų valdininkai sako neatmetantys galimybės dar išplėsti nerūkymo zonas.

„Nemažai gaunu skambučių į skyrių, kad prie daugiabučių, kitose vietose rūko nepilnamečiai ir niekas nedaro tvarkos“, – sako D. Gorochovenkienė.

Nerūkymo zonos paskelbtos Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje, Palangoje, Ukmergėje ir kituose miestuose.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7
Mokiniai, mokykla, Jono Pauliaus II gimnazija, mokiniai, mokykla, abiturientai

Lietuvoje

2020.08.05 15:20

Lingienė: tendencijos rodo, kad mokslo metai galėtų prasidėti įprastai Kitą savaitę grįžusiesiems iš Lenkijos gali tekti izoliuotis

33