Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.16 14:32

Etikos sargai spręs, ar neeilinis Seimo posėdis buvo teisėtas

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.10.16 14:32

Seimo etikos sargai ėmėsi svarstyti, ar Seimo posėdis, kuriame spręsta dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio likimo pareigose, buvo teisėtas. Etikos ir procedūrų komisija (EPK) sulaukė dviejų skundų iš valdančiųjų atstovų.

Į EPK kreipėsi valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis ir parlamento vicepirmininkas, „valstietis“ Arvydas Nekrošius. Pastarasis teigia, kad valdybos posėdis buvo sušauktas plenarinio posėdžio metu, kuriam jis pirmininkavo, todėl negalėjo susitikti su Seimo valdyba. R. Karbauskis kreipėsi su skundu dėl antradienio posėdžio aplinkybių, teigdamas, kad posėdis buvo neteisėtas.

Aiškinantis dėl A. Nekrošiaus skundo, EPK vadovaujantis A. Matulas kalbėjo, kad Seimo valdybos kanceliarijos buvo paklausta, ar praktika, rengti valdybos posėdžius plenarinių posėdžių metu, yra įprasta. Šie atsakė, kad tokia praktika yra normali, o ir valdybos narių nedalyvavimas valdybos posėdyje yra pateisinamas.

Kreiptasi, pasak A. Matulo, buvo ir į V. Pranckietį, kuris paaiškino, kad visi nariai, taip pat ir A. Nekrošius, buvo informuoti apie valdybos posėdžio sušaukimą ir jo laiką. „Jis, kaip pirmininkaujantis, turėjo teisę padaryti posėdžio pertrauką ir eiti į valdybos posėdį. Jis ta teise nepasinaudojo, o valdybos posėdyje buvo kvorumas“, – kalbėjo A. Matulas.

EPK sprendė, ar pradėti klausimo nagrinėjimą, paskirti išvadų rengėjus, ar atsisakyti nagrinėti skundą. Komisija nutarė, kad skundą nagrinės. Išvadas rengs Kazys Starkevičius ir Aušra Papirtienė.

„Klausimas buvo rezonansinis, jei mes priimsime sprendimą, kils diskusijų banga. Paskirkime išvadų ruošėjus ir priimkime išvadas kito posėdžio metu“, – sakė K. Starkevičius.

Tuo metu R. Karbauskis teigė, kad V. Pranckietis supainiojo interesus, nes sušaukęs valdybos posėdį pats balsavo klausime, susijusiame su pareigomis. R. Karbauskis taip pat apskundė neeiliniam posėdžiui pirmininkavusią konservatorę Ireną Degutienę.

„Posėdžiui šališkai pirmininkavusi konservatorė Irena Degutienė atvirai ignoravo Seimo narių prašymus ir neteikė Seimui balsuoti Seimo narių siūlomų klausimų, balsus skaičiavo kitos sudėties, nei buvo Seimo patvirtinta, balsų skaičiavimo komisija. Visa tai prašoma įvertinti Seimo etikų“, – rašoma R. Karbauskio anksčiau išplatintame pareiškime.

Bendru sutarimu nutarta nagrinėti ir šitą klausimą, jį nagrinės EPK vadovas A. Matulas ir valdančiųjų atstovė Aušrinė Norkienė.

Portalas LRT.lt primena, kad antradienį Seime, parlamento vadovo iniciatyva, buvo surengtas neeilinis Seimo posėdis. Jame spręsta, ar V. Pranckietis gali toliau likti pareigose. Tiesa, balsavimas neįvyko, nes jame dalyvavo vos 11 Seimo narių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi