Lietuvoje

2019.10.16 15:24

Po LRT tyrimo apie kelių tvarkymą – Glavecko kritika: politikai visais įmanomais būdais bando praslysti

„tai nepagydoma liga, kuria Seimas serga daug metų“
Madona Lučkaitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2019.10.16 15:24

Visa mūsų politinė sistema sukonstruota taip, kad vienmandatininkai gintų rajono, kuriam atstovauja, interesus, LRT RADIJUI sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis Glaveckas. Jo teigimu, tai yra nepagydoma liga, kuria Seimas serga daug metų.

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kritika žvyrkelių asfaltavimo programai slepia asmeninius politikų interesus. Kaip rodo tyrimas, dalis žvyrkelių, kurie pagal programą turėtų būti išasfaltuoti iki 2020 metų, veda per partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir parlamentaro Valiaus Ąžuolo valdas.

Po LRT tyrimo valdančiosios partijos pirmininkas sako, kad jis asfaltuojamiems žvyrkeliams jokios įtakos nedarė.

„Šioje Vyriausybėje ar ministerijoje nerasite žmogaus, į kurį V. Ąžuolas arba aš esame kreipęsi dėl asfalto kokiame nors rajone. Aš net nežinojau, kokie keliai yra įtraukti į programą. Čia ne mano reikalas“, – tikina R. Karbauskis.

LRT RADIJO kalbinto K. Glavecko teigimu, biudžetinė sistema šalyje, kuriai priklauso ir kelių programa, visada buvo politizuota, esą vienmandatėse apygardose išrinkti Seimo nariai proteguoja tik savo apygardą.

„Nesvarbu, ar tai būtų kelio statyba, ar stogo tvarkymas, ar žvyrkelio asfaltavimas, ar stadiono statyba – šie dalykai ne visada sutampa su bendrais visuomenės tikslais. Visa mūsų politinė sistema sukonstruota taip, kad vienmandatininkai gintų rajono, kuriam atstovauja, interesus“, – sako K. Glaveckas.

Pašnekovo aiškinimu, Seimo nariai, atstovaujantys atskiroms apygardoms, visais įmanomais būdais bando praslysti priimant svarbius politinius sprendimus dėl asmeninės naudos.

„Svarsto, ar balsuos, ar nebalsuos, ar palaikys biudžetą, ar ne, kad būtų įgyvendinti jų norai. Tai yra nepagydoma liga, kuria Seimas serga jau daug metų“, – teigia Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas.

Vertindamas kelių asfaltavimo programą, K. Glaveckas apibendrina – žvyrkelių asfaltavimas baigėsi ne todėl, kad nebeliko asfalto, bet dėl planuose esančios betvarkės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt