Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.16 12:41

Skvernelis įvertino bandymą nuversti Pranckietį: tai yra apgailėtina

atnaujinta 13.04
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.10.16 12:41

Premjeras Saulius Skvernelis nesėkmingą valdančiųjų bandymą atstatydinti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį iš pareigų pavadino cirku. Anot jo, parlamentas – tiek opozicija, tiek ir valdantieji – turėtų V. Pranckiečio istorijoje šiuo metu padėti tašką ir imtis svarbesnių darbų.

„Vakarykštė diena tikrai yra apgailėtina. Mano požiūriu, tai yra visiškai ne tie prioritetai, kalbant apie svarbiausius valstybės klausimus. Kai kurie Jūsų kolegos taikliai paminėjo, įvardindami tai cirko principu. Manau, kad tai garbės nedaro niekam. Turime susitelkti, turime dabar svarbiausius iššūkius, kuriuos turime padaryti ir norisi, kad Seimo darbas būtų orientuotas į tai, o ne į taburečių ir kėdžių išsaugojimą ar paėmimą“, – trečiadienį žurnalistams Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

Premjeras, paklaustas, kaip, jo manymu, vyks biudžeto priėmimo procedūra Seime, prabilo apie dvi daugumas parlamente.

„Yra dvi daugumos – naujoji ir senoji. Jei abi daugumos parems Vyriausybę, tai su biudžetu jokių problemų nebus“, – su šypsena veide kalbėjo S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas teigė, kad opozicija, kuri staiga parašais parėmė valdančiųjų iniciatyvą teikti V. Pranckiečio atstatydinimo klausimą, tapo vienu pagrindinių „spektaklio autorių“.

„Aš manau, kad tai buvo galima padaryti rytoj ir Seimo pirmininkui stojant į tribūną, ko gero, argumentų būtų pakankamai daug atrasta. Nebūtų reikėję daryti papildomo posėdžio. Galiausiai nebūtų reikėję opozicijai keisti savo viešai išsakytas pozicijas, kad „mes tame nedalyvausime“. Deja, vakar opozicija sudalyvavo ir jie buvo vienas iš pagrindinių šio spektaklio autorių, kadangi be jos kitaip būtų tai neįvykę“, – komentavo S. Skvernelis.

Anot jo, Seimui vis tiek reikės apsispręsti, kam atstovauja parlamento pirmininkas V. Pranckietis, tačiau dabar, pasak S. Skvernelio, parlamentarai turi savo energiją nukreipti į kitus klausimus.

„Jeigu mes eisime toliau šiuo keliu, tai tikrai turėsime destrukciją. Aš kviečiu visus Seimo narius dėti tašką arba daugtaškį, jeigu kas nori sugrįžti, ir susitelkti į [...] svarbiausių valstybėje įstatymų priėmimą“, – aiškino S. Skvernelis.

Jis pabrėžė, kad šiuos teiginius taiko ir valdančiųjų, ir opozicijos atstovams.

Atstatydinti nepavyko

Valdantieji siekė atstatydinti parlamento vadovą iš pareigų, tačiau šis jų planas žlugo – slapto balsavimo metu V. Pranckiečiui pavyko išsaugoti savo postą. Slaptas balsavimas žlugo, nes jame dalyvavo vos 11 parlamentarų: „už“ V. Pranckiečio atleidimą pasisakė 3 politikai, prieš buvo 7. Vienas biuletenis – negaliojantis.

LRT.lt primena, kad Seimo pirmininko atleidimui reikėjo ne mažiau kaip 71 balso „už“.

Valdantieji Seimo nutarimą su iniciatyva atstatydinti Seimo pirmininką V. Pranckietį parlamento pirmininko pirmajai pavaduotojai Rimai Baškienei įteikė antradienį. Po pareiškimu pasirašė 53 parlamentarai.

V. Pranckietis paragino valdančiuosius jo atstatydinimo klausimą spręsti nedelsiant, tai yra jau antradienį, o ne ketvirtadienį, kaip buvo planuota anksčiau. Galiausiai Seimo valdyba nutarė, kad Seimo pirmininko atstatydinimo klausimas bus sprendžiamas antradienio vakarą, neeilinio Seimo plenarinio posėdžio metu.

„Valstiečiai“ antradienio popietę ėmė atsiiminėti parašus nuo dokumento, kuriuo siekiama inicijuoti V. Pranckiečio atstatydinimą, siekdami, kad balsavimas neįvyktų. Tiesa, opozicinės parlamento frakcijos parodė savo iniciatyvą ir ėmė pasirašinėti po tuo pačiu dokumentu, siekdami, kad balsavimas dėl V. Pranckiečio likimo Seimo pirmininko poste vis dėlto įvyktų.

Galiausiai neeilinio Seimo plenarinio posėdžio metu valdantieji išėjo iš salės ir nedalyvavo V. Pranckiečio atstatydinimo procedūroje. Valdantieji tikina, kad šis posėdis yra neteisėtas.

LRT.lt primena, kad šiemet performavus valdančiąją koaliciją, Seimo pirmininko postas, kaip numatyta koalicijos sutartyje, buvo perleistas „socialdarbiečiams“. Nepaisant to, dabartinis Seimo pirmininkas V. Pranckietis savo noru iš pareigų nesitraukia.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis R. Karbauskis ne kartą minėjo, kad V. Pranckietis turi trauktis ir vykdyti koalicinius susitarimus. V. Pranckietis, jam grasinant pašalinimu iš partijos dėl to, kad šis nesitraukia iš Seimo pirmininko pareigų, pats pasitraukė iš LVŽS gretų.

R. Karbauskis teigė, kad „valstiečiai“ turi sulaukti, kol visi koalicijos partnerių atstovai Seime sugrįš iš komandiruočių – tam, kad valdantiesiems užtektų balsų parlamento vadovo nuvertimui. Pats V. Pranckietis tai vadina šantažu ir asmeninėmis R. Karbauskio ambicijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi