Lietuvoje

2019.10.16 11:38

Su kitais „valstiečiais“ salės nepalikusi Vingrienė: man niekas nesakė, kad vieningai išeisime

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.10.16 11:38

Antradienio vakarą vykusiame neeiliniame Seimo posėdyje, kuriame buvo spręsta, ar atstatydinti iš pareigų parlamento vadovą Viktorą Pranckietį, „valstiečiai“ praktiškai nedalyvavo. Tiksliau, dalyvavo tik du – Virginija Vingrienė ir Antanas Baura. Pirmoje plenarinių posėdžių salės eilėje sėdėję parlamentarai nepajudėjo tuomet, kai visa Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija paliko salę.

Salėje likusi V. Vingrienė portalui LRT.lt sakė, kad apie frakcijos sprendimą palikti salę nežinojo, o liko, nes kažkas turėjo atstovauti pozicijai. „Posėdis vyko, tai ir dalyvavau posėdyje. Mano, kaip Seimo narės, pareiga yra dalyvauti posėdžiuose. Tiesą pasakius, man niekas ir nesakė, kad mes vieningai išeisime.

Mes turime laisvą mandatą, galiausiai, kažkas turėjo tame posėdyje pasilikti, pozicijai atstovauti. Tai mes ir pasilikome pozicijai“, – kalbėjo parlamentarė. Tiesa, ji teigė nemananti, kad likdama posėdžių salėje kaip nors pasipriešino frakcijos pozicijai.

Be to, V. Vingrienė prisiminė, kad būta atvejo, kaip sakant kalbą Seimo tribūnoje dalis parlamentarų atsistojo ir išėjo. Politikė kalbėjo žinanti, kad tai nemalonus jausmas: „Kiekvienas žmogus yra vertas pagarbos, kaip mes bevertintumėm – gerai ar blogai – bet pagarba turi būti, nereikėtų taip elgtis.“

Paklausta, kaip vertina visą susiklosčiusią situaciją, V. Vingrienė buvo lakoniška ir tepasakė, kad šiuo metu yra gerokai svarbesnių darbų.

Kalbėjo apie balsus

Paklaustas, ką mano apie tai, V. Vingrienė ir A. Baura kartu su visais neišėjo iš salės, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tiesiai neatsakė, tačiau teigė, kad tai neįrodo, jog jie šie du Seimo nariai balsavo palankiai V. Pranckiečiui.

„Tai nereiškia, kad šitie žmonės būtų balsavę už Seimo pirmininką. Kitas dalykas, tai, kad Seime iš balsavusių trys buvo iš Mišrios grupės, kurie balsavo, kad būtų atstatydintas, galite matematiškai skaičiuoti, kaip norite, mes balsų turime pakankamai“, – sakė R. Karbauskis.

Paprašytas patikslinti, kokia yra jo nuomonė apie salėje likusius Seimo narius, R. Karbauskis sakė, kad balsų jiems būtų užtekę.

Portalas LRT.lt primena, kad antradienį Seime vyko balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo. Tiesa, jis nepavyko, nes balsavime dalyvavo vos 11 Seimo narių. Visi valdantieji paliko plenarinių posėdžių salę, išskyrus jau minėtus V. Vingrienę ir A. Baurą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt